Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

У боргових кайданах

 ...
       

Підприємства Черкащини ніяк не звільняться від боргових кайданів. Натепер вони винні працівникам майже двадцять сім мільйонів гривень. Причому місто Черкаси – лідер із заборгованості. Місцеві роботодавці не виплатили містянам понад п’ять мільйонів гривень зарплатні. Як міська та обласна влада не намагається змусити боржників розрахуватися з працівниками – все даремно. Які нові способи боротьби вигадали чиновники – знає Вікторія Курченко.

 

Як то – жити без зарплати – знають працівники цього підприємства. З року в рік тролейбусне управління намагається вилізти з боргової ями. Та із заниженими тарифами на проїзд та несвоєчасною виплатою субвенції на перевезення пільговиків зробити це майже нереально.
Колеги тролейбусників по нещастю – працівники черкаського аеропорту.
Володимир Сторчеус, директор КП «Аеропорт Черкаси»: «У нас заборгованість тягнеться ще з минулого століття, десь з 1998 року. Зараз вона 1 млн. 125 тис. грн.».
Міська влада запевняє: робить усе можливе, аби найбільші боржники серед комунальних підприємств міста – «Черкасиелектротранс» та «Аеропорт-Черкаси» – розрахувалися з боргами. Натомість, проблемних підприємств серед економічно активних у Черкасах із десяток. Найбільше питань у міської влади до тих, що проходять процедуру банкрутства.

Микола Шкарабура, заступник міського голови м. Черкаси: «Найбільше – спільне українсько-французьке підприємство «ДАКО», є понад 2, 7 млн. грн., ЗАТ «Рось» - 2 млн. 167 тис. грн., «Черкаський завод хімреактивів» - 1,5 млн. грн. і «Черкаський завод телеграфної апаратури».
На цих підприємствах, говорить Микола Шкарабура, заборгованість із зарплатні, цитую, «має кримінальний характер». Тому місто просить правоохоронців все ретельно перевірити.
У цілому ж по області боротьба із заборгованістю не краща.
Сергій Голобородько, начальник головного управління праці та соціального захисту населення ОДА: «У 17 регіонах області на 59 працюючих підприємствах залишається невиплаченою зарплата в сумі 12,3 млн. грн. На підприємства-банкрути припадає 13,5 млн. грн. боргу».
Розраховуватися із працівниками підприємства-боржники не поспішають.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «З початку року попереднє керівництво ОДА розробило вже графік погашення – не виконується. Вже в квітні за моїм дорученням розроблені також – знову не виконуються ці графіки».
«Гру в піжмурки» з владою губернатор налаштований припинити. Відтепер у гості до підприємств-боржників їздитиме спеціальна комісія. Вона на місці з’ясовуватиме, звідки ті борги взялися, і чому їх не можна погасити. Решті чиновників Сергій Тулуб також наказав розібратися із боргами у своїх районах. У який спосіб – не уточнив. Зате спитає з усіх вже в кінці цього місяця.

  • Facebook