Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

У Черкасах відбувся Форум з питань взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади (ВІДЕО)

 ...

Підсумок минулого року, побудова планів на новий, а також– обмін досвідом та цікавими проектами. Напередодні, представники громад Черкащини зібралися на уже традиційний Форум з питань взаємовигідного партнерства бізнесу, влади і громади.Організатором заходу вкотре став Благодійний фонд "Урожай-громаді" за фінансової підтримки Товариства "Урожай", що входить до Групи МХП. Мовляв, у 2018-му працювали у різних напрямах.

Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "Урожай-громаді":

"Сталий розвиток сіл і міст. Ми допомагали і медицині, діткам, школам, ФАПам".

Олександр Воскобойнік, директор ТОВ "НВФ "Урожай":

"Близько 10 мільйонів "Урожай-громаді" було заложені у села, населені пункти, де ми працюємо і близько 300 млн заплачено податків "Урожаєм", які залишилися в громадах, селах, області".

Понад сто представників та лідерів громад зібралися сьогодні тут, аби   проаналізувати важливі проекти і напрямки спільної роботи. Ті, мовляв, неабияк зацікавлені у налагодженні співпраці з інвесторами і залученні додаткових коштів для розвитку своїх територій. Про проекти, які вже вдалося втілити у життя та фінансову підтримку "Урожаю" нині наголошують керманичі громад.

Іван Гегедош, голова селищної ради смт. Катеринопіль:

"Поспіль 5 років, коли ми б зверталися до благодійного Фонду або до "Урожай", – була плодотворна співпраця. Це і співфінансування в ремонтних роботах по ДНЗ "Казка", це і повністю 100% фінансування по грантових проектах "Безпечний дорожній перехід", також був ще один із проектів по сміттєсортувальних лініях. Залучення техніки по можливостях у снігові замети. Часто відкликаються, допомагають".

Та це лише частина зі зроблених благ, які підтримав Благодійний фонд"Урожай-громаді". Нині керманичі сіл уже формують нові ідеї та проекти, які можна впровадити на тамтешній території. Тим часом керівник "Урожаю" наголошує на основному напрямі роботи у 2019-му. Анонсує: працюватимуть на користь збереження довкілля.

Олександр Воскобойнік, директор ТОВ "НВФ "Урожай":

"Не можна стояти на одному місці, якщо постійно будувати одні зупинки, міняти вікна в школах, це буде неправильно. А от ми уже дійшли до того, що екологія справді нас всіх зачіпає. Бо ми тут живемо. Якщо всі до цього будуть іти – ми будемо жити набагато чистіше, тому цей рік в "Урожаї" буде йти під егідою "екологія".

"Екодовкілля — в громади" стане темою більшості фестивалів, свят та конкурсів. Також основні проекти будуть пов`язані зі збереженням довкілля. Мовляв,планують "екологічну культуру" розповсюджувати в усі громади.

Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду "Урожай-громаді":

"Усе, що ми будемо підтримувати – воно матиме екологічну складову. Наприклад, конкурс мікро-грантів. Це конкурс додаткових соціальних ініціатив для громад. Ми проведемо Наукову Лігу (конкурс для старшокласників) теж на екологічну тематику, а також хочемо провести 5 еко-фестивалів у сільських громадах".

Водночас під час форуму Благодійний фонд за підтримки "Урожаю" оголосив конкурс мікро-грантів на екологічну тему. Цьогоріч автори 10 найвдаліших проектів отримають по 50 тисяч гривень. Мовляв, основна умова участі це бажання та креативні, новаторські ідеї учасників. Шубиноставська громада із Лисянщини перемогла в подібному конкурсі торік, за грантові кошти обладнали "Шубиноставську Січ" як зону відпочинку для дітей.

Іван Демчук, сільський голова с. Шубині Стави:

"Мета була – створення у населеному пункті (у центрі села було пусте місце), щоб створити якусь зону відпочинку й розваг для різного віку категорій людей. Тобто це для дітей 2-5 років, для дітей 7-10 років, а також молоді 14-18 років. Щоб у кожній частинці була своя певна територія, щоб вони могли проводити свій вільний час, розваги і спілкування".

Наголошують: представників бізнесу та громади сьогодні мають об’єднувати спільні цінності, спрямовані для розвитку сільських територій. Впевнені: лише разом можна підтримати село та створити комфортні умови для того, аби люди залишалися тут жити і працювати.

 

  • Facebook
>