Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Зниження депозитних ставок. Чи є куди "спускатися" ще? – відповіді експертів

 ...

Чому "падають" депозитні ставки?

Експерти наголошують: нам усім треба розуміти, що рівень відсоткових ставок визначається не лише умовами банківського ринку, але, в цілому, станом економіки в державі, тому в перспективі - чим швидше ми наблизимося до рівня економічно розвинутих країн, тим нижчими будуть у нас ставки за депозитами. В Європі, наприклад, ставки за вкладами не перевищують 0,5-1% річних. У деяких країнах вона взагалі рівна 0 або має негативне значення. В результаті, ми коли-небудь прийдемо до ставок європейського рівня. Тому фінансові аналітики радять ловити момент і розміщувати заощадження за вигідними умовами, які є зараз.

"Ставки будуть знижуватися, й про це слід знати. Нагадаю, що на початку червня було зниження ставки за валютними депозитами. Зараз відсоткова ставка в доларах – 3%, в євро – 1,25%. Дохідність валютних депозитів низька, тому найбільш вигідними та прибутковими й надалі залишаються депозити в гривні зі ставками на рівні 14,5%. Стабілізація ситуації на банківському ринку буде вести до зниження депозитних ставок й надалі. Тож ті, хто скористається шансом зафіксувати діючу відсоткову ставку зараз, зможуть поповнювати свій депозитний рахунок на протязі року, зможуть отримати більший відсоток, навіть коли поточна ставка стане меншою", – розповідає керівник напрямку Збереження Черкаської філії ПриватБанку Неля Онищук.

За статистичними даними, з початку року приріст депозитних вкладів склав 127,2 млн грн. Наразі від клієнтів Черкащини, в середньому, на депозитні вклади поступає більше 1,2 млн грн на день.

Дійсно, зберігання грошей під матрасом призводить до їх знецінення, ще й силовики наголошують: у державі складна криміногенна ситуація, багато квартирних крадіжок – за 2017 рік в Україні скоєно більше 277 тис. крадіжок.

Цього року "Мінфін", Finance.ua та фінансові експерти вибрали лідерів банківського ринку і вручали нагороди переможцям FinAwards 2018. Найбільше нагород зібрав ПриватБанк. Він переміг відразу в трьох номінаціях FinAwards 2018: у Привата виявився кращий інтернет-банкінг, краща дебетова карта масового сегменту й кращий строковий вклад в національній валюті. На рішення впливала можливість поповнення та пролонгації вкладу, онлайн-оформлення, його прибутковість, технологічність, прозорість, а також рівень довіри споживачів до банку в цілому. Ця нагорода підтверджує думку і вибір більшості клієнтів банку.

"За даними однієї з найбільших світових компаній в сфері ринкових досліджень GFK Group, 66,6% (на 01.04.2018) вкладників України довіряють свої заощадження саме ПриватБанку", – доповнює Неля Онищук.

Не останнім пунктом у виборі банку для розміщення депозитів є й те, що ПриватБанк – найбільший учасник Фонду гарантування вкладників з моменту його заснування. А це великий плюс для всіх вкладників фінансової установи. У тому числі, банк залишається найбільшим донором Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, перерахувавши протягом року до фонду понад 1 млрд 385 млн грн.

Експерти радять не відкладати на потім відкриття депозитного вкладу. Тим більше, що розмір ставки залишається дійсним на весь строк оформленого депозиту, незалежно від того, чи будуть зменшуватися ставки на ринку. І для цього не обов’язково відвідувати відділення. Маючи смартфон та мобільний додаток Приват24, ви з легкістю відкриєте депозитний рахунок вдома, лежачи на дивані в перерві між футбольними матчами.

ПриватБанк – лідер українського ринку, що входить до числа 20 найбільших банків у Східній Європі. Він є одним із 3-х системно важливих банків України. Надає послуги більше, ніж 25 млн клієнтів. Також ПриватБанк – найбільший за розмірами активів український банк. Кожний третій українець (39,3% опитаних) вважає ПриватБанк основним банком. Частка ринку ПриватБанку за депозитами близько 40% і з врахуванням частки інших державних банків. Такого нема в жодній країні світу.

  • Facebook