Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Черкаський Багатопрофільний центр профосвіти заспівпрацював із італійською школою (ВІДЕО)

 ...

Багатопрофільний регіональний центр професійної освіти в Черкаській області заключив договір про співпрацю з професійною Італійською школою "Манфредіні". Напередодні до Мокрокалигірської ОТГ завітав представник закладу Мірко Падован. Під час візиту він презентував особливості функціонування італійської професійної школи, розповів про розвиток та місце професійно-технічної освіти в освітній галузі Італії. Каже, нині зацікавлений в обміні досвідом з регіональним центром. Першими мають поїхати вчителі, потім вже – студенти.

Мірко Падован, представник професійної італійської школи "Манфредіні":

"Оскільки вони відкриті для співпраці, то це буде обговорюватись потім з учителями, на скільки часу вони можуть поїхати. Це може бути тиждень, може бути 10 днів".

Директор регіонального центру професійної освіти каже, такий міжнародний обмін дасть неабиякий досвід.

Станіслав Кошолап, директор Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти в Черкаській обл.:

"Поїдуть наші студенти, майстри, викладачі, переймають досвід в Італії, а з Італії будуть так само приїжджати до нас, сюди в Україну і в наш Центр".

Голова громади впевнена – це прорив в освітній галузі.

Вікторія Пипа, сільська голова Мокрокалигірської ОТГ:

"Обмін досвідом і обмін професійними кадрами, на мою думку, позитивно вплине на якість надання цих послуг в майбутньому цими дітьми, які зараз навчаються. І можуть новинки якісь наші показати в Італії, і також Італійці можуть щось почерпнути корисне з цими знаннями українськими".

Олександр Коваленко, депутат обласної ради:

"Буде якийсь обмін досвідом. Щось навчаться, вони в них щось візьмуть корисного. Перспектива буде".

Станіслав Кошолап очолює навчальний заклад вже п’ять років. Нині центр професійної освіти за сприяння директора об’єднав три навчальні заклади. Тепер окрім ОТГ Мокра Калигірка, заклад має філії у Ватутіно і Шполі. За останні п’ять років вдалось відкрити чимало нових професій –електрозварник, слюсар автосправи, кухар-кондитер, офіціант-бармен, продавець-обліковець, водій автотранспортних засобів, тракторист. Директор каже, вже готують нове приміщення для додаткових курсів, аби поглибити навчальні навики. Студенти кажуть, багаж знань, який отримують тут – безцінний, адже чимало часу займає практика.

Вікторія Погрібна, студентка:

"Тут і люди привітні, багато чого навчають, не так що словами, а ще й на практиці. Ми багато готуємо на виробничому навчанні. І багато цікавих страв готуємо".

Ілона Мельниченко, студентка:

"Я дізналася дуже багато чого нового, навчилася це робити, навчилася робити багато чого нового. Не просто, аби як, а якнайкраще. Багато чого дізналася теоретично і практично".

Для найуспішніших студентів навчальний заклад пропонує і працевлаштування.

Станіслав Кошолап, директор Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти в Черкаській обл.:

"Після закінчення навчального центру, закладу нашого, ми вибираємо кращих, посилаємо їх на навчання далі у технікуми, у вищі вузи по цьому ж напрямку і тоді беремо їх до себе на роботу і робимо їх майстрами".

Нині аби заохотити студентів готують справжнє авторалі. Центр професійної освіти закупив вже чотири запорожці на них і влаштують перегони вже в серпні.

 

 

  • Facebook