Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Як зменшити витрати на утримання будинку? ОСББ на замітку

 ...

Цьогорічна зима, а особливо кінець лютого, змусили багатьох замислитися над утепленням власного житла задля економії родинного бюджету. Варто зазначити, що Державна програма з енергоефективності продовжує свою роботу.

Віце-прем'єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що у проекті Держбюджету на 2018 рік передбачено 400 млн гривень на програму з енергоефективності ("теплі кредити").

ПриватБанк підключився до регіональних програм енергоефективності для ОСББ, у рамках яких об’єднання мешканців можуть здешевити кредит на потреби свого будинку, отримавши компенсацію за кредитом. До державної програми активно підключаються області, міста та навіть деякі села. "Теплі кредити" для будинку – запорука енерго- та теплоефективності.

Так, сьогодні ОСББ може за допомогою ПриватБанку отримати компенсацію частини кредиту від держави – до 40% вартості (за наявності одержувачів субсидій – до 70%), а також додаткової компенсації від обласних і місцевих програм. Участь відразу в трьох програмах значно здешевлює кредит.

Як повідомили в банку, відтепер у рамках державної програми енергоефективності "Теплі кредити" ОСББ зможуть отримати кредит до 2 млн грн, а строк погашення пільгових позик продовжено до 5 років.

У межах програми енергоефективності "Теплі кредити" ОСББ зможуть здійснити:

1. Заходи щодо утеплення будинку

– придбання теплоізолюючих матеріалів з термоізоляції зовнішніх стін багатоквартирного будинку, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаменту;

– придбання та встановлення двокамерних енергоефективних склопакетів у вікнах, розташованих у місцях загального користування;

– придбання та встановлення дверей для місць загального користування (у тому числі під'їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ).

2. Система опалення/вентиляції

– облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів;

– придбання приладів обліку теплової* енергії і води (гарячої та холодної), регуляторів теплового потоку за погодних умов, включаючи вартість їх встановлення;

– система сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання.

3. Інші заходи по підвищенню енергетичної ефективності

– модернізація систем освітлення місць загального користування (зокрема, заміна електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення систем автоматичних вимикачів).

  • Facebook