Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

За підтримки Товариства "Урожай" на Чигиринщині влаштували "Крутий заміс" (ВІДЕО)

 ...

Народні гуляння, частування смаколиками, "спалення" зими та різноманітні майстер-класи. Саме так цього вікенду на Чигиринщині зустрічали весну. Тамтешні жителі та гості села зібралися на мистецько-просвітницький фестиваль "Розбуди весну". Зініціювала фестивальні вихідні громадська організація "Холодний Яр — Україна" за фінансової підтримки Товариства "Урожай", що входить до Групи МХП, та Благодійного фонду "Урожай-громаді".

Олександр Воскобойнік, директор ТОВ "НВФ "Урожай":

"Так як ми є аграрії і тісно пов’язані із селом, то вона вже давно нам потрібна. Зима для аграріїв – це такий період планувань і період відпочинку. То ми вже навідпочивалися. Уже ми хочемо "в бой".

Веселий та насичений, також – пісенний та ярмарковий. Усе це – про Мельниківський вікенд. Захід зібрав не одну сотню українців.

Ідейні натхненники запевняють: із кожним фестивалем українці все більше дізнаватимуться про тамтешній край, як центр зеленого туризму. У планах – зробити село Мельники одним із новітніх об’єктів розвитку туризму Черкащини. Наголошують: подорожувальників значно побільшає після добудови музею ремесел Холодного Яру.

Олександр Воскобойнік, директор ТОВ "НВФ "Урожай":

"За рік ми уже побудували кришу. До кінця року плануємо застелити і зробити тут готель. На третьому поверсі. Один із поверхів буде під готель, тому що дуже багато вже їде людей. Холодний Яр – це місце досить серйозне й потужне. До кінця року плануємо відкрити "Центр ремесел". Сам принцип зеленого туризму і праці з ремеслами полягає в тому, що людина має приїхати з міста: зранку і до ночі відпрацювати душевно, відпочити".

Аби привернути увагу до Холодноярської землі – акцентують увагу на відродженні стародавніх українських ремесел. Мовляв, саме з цією метою минулоріч тут і заснували школу гончарства. Нині проводять майстер-класи для всіх охочих.

Наталія Каузак, учасниця фестивалю:

"Вперше пробую щось створити з глиною. Ніколи раніше не працювала з глиною. Знаю, що це неймовірно захоплива штука. Годинами, напевно, тут би сиділа. Байдуже, що у мене нічого не виходить, але сам процес – неймовірно приємно від того".

Також додають: нині тут започатковують холодноярський театр, який вже незабаром вперше виступить на тамтешній сцені.

Олег Телятник, актор:

"Я знаю, що Олексій Юрін написав п’єсу "Холодний Яр" і якраз на основі цього матеріалу буде робитися нова вистава. Вистава буде тут, будуть братися люди, які тут живуть, яким подобається бути артистами".

Виступи творчих вокальних колективів, розваги жартами від черкаських акторів та кулінарний пікнік. Усе, мовляв, задля тамтешніх жителів.

Юрій Романча, ідейний натхненник заходу, співробітник "Урожаю":

"Ми повинні розбудити весну в душах людей. Найголовніше. У душах, серцях, головах. Думати про прекрасне і робити прекрасне".

А поки музики розважають учасників фестивалю, майстрині працюють над створенням солом’яного опудала. А ще тут – шоу бойового гопака та змагання на створення власного "Сонцезавра". Окрім забав "Урожай" та "Громадська ініціатива "ЛАД" подбали і про тамтешні блага. Об’єднавшися, спільними зусиллями, ті подарували Медведівській громаді технічний талон та ключі від пожежної автівки. Тим часом організатори запевняють: такі фестивальні дні згодом на Холодноярських землях стануть традиційними. Обіцяють: щоквартально проводити подібні веселощі.

 

  • Facebook