Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Для підвищення екологічності й економії містян: на Черкаській ТЕЦ реанімують серце підприємства (ВІДЕО)

 ...

У кілька рук та з ювелірною точністю. Так на Черкаській ТЕЦ реанімують серце підприємства. Тут у розпалі капітальний ремонт турбогенератора №4. Це генеруюче обладнання, яке забезпечує безперервну роботу теплоелектроцентралі. Цьогоріч підприємство працює в умовах нового ринку електроенергії, що неабияк ускладнює роботу фахівців. Втім, вони дотримуються поставлених графіків. Проведена ремонтна кампанія, кажуть фахівці, збільшить надійність та зменшить питомі витрати підприємства, підвищивши ефективність обладнання.

Андрій Севідов, заступник головного інженера з експлуатації:

"Під час капітального ремонту, після вскриття та виявлення дефектів, буде замінено декілька частин дуже важливих у турбіні. Будуть поставлені нові запчастини. Це забезпечить нам підвищений коефіцієнт корисної дії турбіни. Це дозволить нам надійно її експлуатувати без аварійних ситуацій. Результат капітального ремонту турбіни маємо побачити в електричній потужності. Це більше вироблення електроенергії при меншій витраті пару".

Дбає підприємство і про економічність та екологічність виробничого процесу. У межах ремонтної програми цьогоріч виконали повну заміну пиловловлювачів другого ступеню котла №5. Реалізовані заходи вплинуть на зменшення викидів твердих речовин і залишків вугільного пилу в атмосферу, що призведе до підвищення екологічної чистоти виробництва. Також на підприємстві виконали ряд ремонтів котельного устаткування.

В’ячеслав Желдубовський, головний інженер:

"Крім підвищення економічності та екології, виконали ремонти з заміни поверхнонь нагріву, що дозволить працювати без зупину, безперебійно. Виконали значний обсяг по заміні поверхні нагріву на 8 котлі".

На ТЕЦ провели ремонт внутрішньостанційного обладнання, котельного та турбінного устаткування. Також подбали про обладнання хімцеху та реанімування теплових мереж.

Віктор Олексенко, голова правління ПРАТ "Черкаське хімволокно":

"На даний час обладнання готове відсотків на 80-ат. Ми проводимо чотири етапи гідравлічних випробувань. На даний час 2 етапи випробувань виконані. Були незначні затримки, тиждень-два, по гідравлічним випробуванням по окремим районам міста. Це викликано великою кількістю поривів, ми їх усували".

Однією з основних проблем на сьогодні є несвоєчасна оплата споживачами коштів за отримані послуги, що призвело до накопичення значної суми заборгованості перед підприємством. Це ускладнює проведення ремонтної програми, адже фахівці не можуть оперативно закуповувати необхідні витратні матеріали, запчастини та паливо.

Віктор Олексенко, голова правління ПРАТ "Черкаське хімволокно":

"Саме головне, що в нас залишається великі неплатежі населення за борги – понад 100 мільйонів за теплову енергію відпущену у попередні періоди".

Та навіть попри всі складнощі, працівники ТЕЦ, аби встигнути підготувати теплове господарство до зими працюють майже понаднормово.

Віктор Олексенко, голова правління ПРАТ "Черкаське хімволокно":

"Всі матеріали закуплені, ми працюємо, люди працюють і в вихідні, і в вечірні часи, щоб місто Черкаси було взимку з опаленням і якісним гарячим водопостачанням".

Підготовка до опалювального сезону поступово виходить на фінішну пряму. У місті наразі проводиться 3 та 4 етапи гідравлічних випробувань у мікрорайоні Митниця. Завершити їх фахівці обіцяють до початку опалювального сезону.

 

  • Facebook
>