Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

Оренда квартир у Києві та Київській області зі 100realty.ua чи іпотека?

 ...

Як визначити, що вигідніше: оренда квартири у Києві і області чи її покупка в іпотеку? Проводимо детальні розрахунки, вивчаємо фактори, що впливають на вибір.

Орендувати житло чи купити в іпотеку: що вигідніше

Якщо у вас нема власного житла, то так чи інакше виникає питання про те, що вигідніше: купити його в кредит, заплативши суттєві відсотки, чи орендувати чуже, сплачуючи власнику. Щоб зрозуміти, який варіант для вас вигідніший, необхідно вдатися до сухих розрахунків і врахувати деякі інші нюанси.

Відповідь криється у цифрах

Для багатьох очевидно, що платити краще за своє житло, ніж за чуже. Щоб зрозуміти чи це насправді так, з економічної точки зору, варто вдатися до розрахунків. На сайті практично будь-якого банку є онлайн-калькулятор, скориставшись яким, ви зможете дізнатися вартість всього кредиту. Щоб було з чим порівняти, можна отримати дані про вартість оренди житла. Велика кількість пропозицій такого типу для Києва і Київської області, можна знайти, наприклад, тут: https://100realty.ua/realty_search/apartment/rent.

Важлива умова: при розрахунках, необхідно орієнтуватися приблизно на однакове житло за районом розташуванням, рівнем інфраструктури, кількістю квадратних метрів тощо. Ці фактори сильно впливають на вартість квартири як для покупки, так і для оренди.

Порахувавши скільки коштуватиме іпотека при можливій для вас сумі початкового внеску і кількості років виплати, ви можете порівняти отриманий результат з тією вартістю, яку заплатили б орендодавцю за той же період.

Коли вигідно брати іпотеку

Якщо говорити про покупку житла в кредит, то така операція себе виправдовує у довгостроковій перспективі (при терміні близько 30 років) і при наявності суми початкового внеску від 50% вартості житла. Підтвердження цьому добре видно при розрахунках на онлайн-калькуляторах.

Дійсно доцільно купувати квартиру в кредит за таких умов:

  1. Ви перебуваєте в шлюбі і плануєте дітей. Постійне власне місце проживання – важлива умова для благополуччя вашої родини.
  2. Ви входите в соціальну групу, яка має певні пільги на придбання житла в кредит.
  3. Вам і без того є де жити, а значить іпотечну квартиру ви можете здавати.
  4. У вас є можливість оплатити більше половини вартості житла відразу.

На жаль, останній пункт – рідкість. Для багатьох накопичити і 10-20% від ціни квартири в Києві – дуже складне завдання.

Коли вигідно знімати

Оренда квартири стає доцільною в тому випадку, якщо ви не платите за неї самостійно, а це роблять, наприклад, ваші батьки. Разом з цим, є ще кілька факторів, які роблять пропозиції про внайм житла рентабельним.

  1. Наявну суму грошей, яка дозволить покрити половину вартості житла, ви можете вигідніше вкласти у розвиток бізнесу. Тоді через рік-другий можна буде купити квартиру без відсотків і кредитів.
  2. Ви орендуєте житло з кимось із друзів чи знайомих.
  3. Ви не плануєте прожити все життя в цьому місті. Це більшою мірою стосується мілленіалів, яким нема гострої необхідності залишатися в рідному місті, навпаки – вони схильні до вільного переміщення.

Якщо ваша життєва ситуація говорить про те, що зараз краще почекати з покупкою квартири, зверніться до варіанту оренди. Переглянути актуальні пропозиції в Києві та Київській області можна на сайті: https://100realty.ua/. Тут можна знайти гідні варіанти на будь-який смак і з будь-якими фінансовими можливостями.

  • Facebook