Економічні новини
Архів новин
Оберіть дату

5 показників крові, за якими треба слідкувати після 35 років

 ...

Формула крові – інформативний показник, що змінюється відразу, щойно в організмі відбувається патологічний процес. Тому з віком зростає необхідність час від часу слідкувати за своїми аналізами крові, аби не пропустити першого дзвоника хвороби. За роз’ясненнями щодо складу крові здорової та хворої людини ми звернулися до фахівців.

Який аналіз крові слід здавати і коли

В амбулаторних умовах лікарі призначають аналізи крові тоді, коли пацієнти самостійно звертаються по допомогу. Тобто, якщо ви не потрапили до лікарні, ймовірність того, що лікар подзвонить вам особисто, аби нагадати про необхідність контролювати здоров’я, дорівнює нулю. Тому раз на півроку навіть за відсутності скарг на самопочуття вам слід самостійно піклуватися про контроль формули крові та здати клінічний аналіз та кров на цукор.

Важливі показники крові після 35 років 

Тромбоцити. Це елементи крові, що підтримують судини та використовуються організмом для утворення згустків під час згортання крові (наприклад, коли утворилася ранка).

Норма в аналізі (180-320)*109/л. Підвищені тромбоцити свідчать про запальний процес (коліт, виразка, гастрит, ангіна, артрит тощо), анемію, наявність внутрішніх поранень.

Знижені тромбоцити можуть свідчити про хвороби щитоподібної залози, системний червоний вовчак, гепатит.

"Особливо небезпечна тромбоцитопенія – патологічний стан зниження тромбоцитів, проти якого застосовують єдині ліки – тромбопоетин Емаплаг, або процедуру переливання крові, що несе багато ризиків для пацієнта", – розповіли фахівці фармакологічної компанії "Юрія-Фарм".

Лейкоцити. Це клітини імунітету, що поглинають інфекційних агентів різного походження – паразитів, бактерії, віруси.

Норма в аналізі (4.0-9.0)*109/л

Велика кількість лейкоцитів свідчить про інфекцію, найчастіше – бактеріальну. Це може бути грип або артрит, туберкульоз та багато інших інфекційних захворювань.

Низький показник лейкоцитів може свідчити про вірус, патології внутрішніх органів та онкологічні захворювання.

Еозінофіли. Частини лейкоцитів, що виконують захисну функцію в організмі.

Норма 0.02-0.45*109 л

Високий рівень може вказувати на паразитарну інвазію або алергічну реакцію організму, а низький рівень – про нестачу сну, стрес, інфекцію або інтоксикацію.

Еритроцити. Клітини крові, що містять гемоглобін та є транспортом кисню та інших важливих речовин у крові.

Норма для чоловіків 4.0-5.1, жінок 3.7-4.7*1012/л

Високий рівень – ознака зневоднення або виснаження, стресу. Часто трапляється в професійних спортсменів під час змагань.

Низький рівень пов’язаний із анемією будь-якої етіології, затримки рідини в організмі, ниркової недостатності.

Гемоглобін. Білок крові, що переносить на собі кисень, вкрай важливий для нормального функціонування організму.

Норма для чоловіків 130-160, жінок 120-140 г/л

Високий гемоглобін – набутий стан курців та мешканців гір, але може свідчити і про надвисоке фізичне навантаження, виснаження, стрес, хворобу нирок та зневоднення.

Низький гемоглобін – ознака анемії, виразки ШКТ, нестачі кисню, проблем із серцем.

Перевіряйте формулу крові щоразу після тривалого прийому ліків або важкої хвороби (грипу тощо), щоб вчасно звернутися до лікаря та не пропустити проблему!

 

  • Facebook