Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниМедикам заборонили писати в рецептах торгову назву препарату

Медикам заборонили писати в рецептах торгову назву препарату

- Advertisment -

Медикам заборонили писати в рецептах торгову назву препарату. Тепер там вказуватимуть лише діючу речовину. Так вирішили чиновники. Для того, аби знищити змову, що нібито існує між фармвиробниками та лікарями. Як працює нововведення в Черкасах – Юлія Доброскок.

Федір Борщов, ветеран ВВв: «Не знаю…тут у меня их так много».

Федір Пантелеймонович щодня приймає майже по жмені таблеток. Старенький добру частину своєї пенсії витрачає на медпрепарати. Він упевнений: ветерана війни лікар ніколи не образить. Завжди порадить недороге й дієве.

Федір Борщов, ветеран ВВв: «Это – мое главное лекарство».

Головні ліки дідуся тепер безіменні. Бо в МОЗі вирішили змінити правила рецептурного відпуску ліків. Тепер медики писатимуть лише назву діючої речовини. Це для того, аби унеможливити корупцію. Комерційну назву препарату лікарі напишуть у рецепті лише в кількох випадках.

Наказ МОЗ України від 29.11.2013 № 1034 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 липня 2005 року № 360»: «Торговельна назва зазначається, якщо лікарський засіб не має міжнародної непатентованої назви, належить до подібних біологічних лікарських засобів (біосимілярів), відпускається на пільгових умовах чи безоплатно, підлягає предметно-кількісному обліку».

Така новація викликала чимало пліток. Мовляв, тепер провізори зловживатимуть становищем. Директор мережі аптек Олег Борисенко з цим не погоджується.

Олег Борисенко, генеральний директор ЧОКП «Фармація»: «Наше завдання – запропонувати якомога більше препаратів, що містять дану діючу речовину. Якщо їх буде 10-15, то яке це буде нав’язування?».

Але через таку новацію втратити можуть і самі аптеки. Тепер пацієнт зможе обирати ліки, зважаючи на свій гаманець.

Наталія Павленко, завідувачка аптеки: «Зазвичай ціна має вагу».

Це – не єдиний мінус у цій медичній реформі, твердять фахівці. Тепер відповідальність за лікування лягатиме на самого пацієнта або ж на аптекаря.

Іван Сорока, президент Медичного клубу України: «Лікар завжди повинен контролювати лікування пацієнта. І в нього є якийсь досвід щодо застосування тих чи інших препаратів. Наприклад, призначаючи якийсь препарат, який він вже знає і пацієнт до нього звик, він може контролювати його дію. Якщо ж буде призначений якийсь інший препарат, то можуть виникати якісь складні ситуації для пацієнта і лікаря».

Федора Пантелеймоновича медичними новаціями не переймається. Свої, перевірені роками, ліки, каже, не проміняє ні на що.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас