Новини на ВІККАВіККА-новиниГерб Черкас: згадати все

Герб Черкас: згадати все

-

- Advertisment -

Знакова дата. У листопаді минає 221 річниця, відколи Черкаси отримали свій перший герб. На ньому був зображений вершник зі списом у руках. За цей час головний символ обласного центру пройшов три етапи еволюції. А найновіший варіант міської емблеми затверджено 17 років тому. У січні 2013 року черкаський герб стане повнолітнім. За ці роки зображували його не лише на офіційних документах, а й на міських схилах і навіть на каналізаційних люках. Про історію головної емблеми Черкас – у викладі Олени Берестенко. Далі – традиційний щовівторковий сюжет із циклу «Таємниці рідного міста».

Штани вершника – сині. Чоботи – жовті. Кінь – вороний. Та спис у руках. Такий образ прикрашав перший герб Черкас. Міська емблема з’явилася в 1791 році. У період, коли землі сучасної Черкащини остаточно ввійшли до складу Російської імперії.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «За Андрусівським договором землі, що сьогодні є територією сучасної Черкащини, ввійшли до володінь Російської імперії. Зокрема, на печатці царя Олексія Михайловича поруч з іншими землями значилося, що були і землі черкаські, і угорські. Відповідно символ поряд із великим російським гербом».

Першим гербом черкасці послуговувалися до середини 19 століття. А вже в 1852 році, замість воїна в польському мундирі зі списом у руках, на символі міста з’явився Архистратиг Михаїл. Згодом настали радянські часи. Символіка міста кардинально змінилася. На емблему Черкас нанесли серп і молот. А зображення візуально підкреслили дніпровими хвилями.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «Колектив авторів був таким: Костогриз, Теліженко та Петренко. Щит тут уже був давньоруським. У нижній частині розміщувався серп і молот. Напис «Черкаси» був. А на двох рівних частинах розміщувався вершник, що скаче та тримає колосся пшениці».

Минуло десять років. Міський герб знову став іншим. Кінь залишився. Та зникли радянські атрибути.

Сергій Ганницький, краєзнавець: «У 1995 році ухвалено новий герб, який ввібрав у себе всі попередні розробки. Зокрема, в нижній частині з’явився кінь, що скаче».

А замість Архистратига Михаїла, каже краєзнавець, з’явився козак із рушницею.

Таким символом місто послуговується й досі. Його можна бачити не лише на офіційних документах або фасадах адміністративних будівель, а й на Пагорбі Слави, де герб обласного центру викладений квітами до минулорічного Дня міста. А останнє ноу-хау від чиновників – нанесення герба на каналізаційні люки. Комунальні об’єкти прикрасили гербом, аби в місті поменшало крадіжок, пояснили владці.

Тому головний символ Черкас нині живе скрізь: від книжок і кабінетів чиновників, до скверів і парків, куди іменні люки порозвозили комунальники.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах за деякими адресами більше тижня не буде гарячої води

З 23 квітня по 2 травня мешканці деяких будинків у Черкасах залишаться без гарячої води. Про це повідомляє КПТМ...

Оборонці Черкащини знищили два ворожі БпЛА

Уночі над територією Черкаської області силами оборони знищено два ворожі безпілотники. Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. "Наші...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x