Черкащина: шляхом реформ. Відкриття навігації у Черкасах

 ...
       

Удруге за 15 років на території черкаського річкового порту неабияк людно.
Тут зібралася чи не вся керівна верхівка області. Зі спеціально встановленої трибуни голова ОДА Сергій Тулуб урочисто відкриває водні ворота Черкащини.
А ще кілька років тому про таке ніхто й не мріяв. Яка там навігація. Річпорт був суцільною руїною. І то понад десятиліття.
Пасажирське судноплавство на Черкащині почалося ще в далекому 1823 році з пароплаву, іменованого «Бджілкою». Його збудували за наказом графа Воронцова.
Так розпочалася історія черкаського річкового порту. Будівля в нинішньому вигляді з’явилася півстоліття тому. Її зводили 3 роки. Відкрили Черкаський річпорт разом із вокзалом 6-го травня 1961 року. Розквіт пасажирського пароплавства припадає на 80-ті.
Ракети та метеори зникнуть із черкаського горизонту в роки незалежності… Знову повернуться сюди лише через 15 років, у 2011... За цей час річпорт встиг побувати у приватних руках та перетворитися на руїни.
Повернути його до життя навесні 2011-го загадав губернатор Черкащини Сергій Тулуб. Так із приватних рук порт знову потрапив у власність області. Масштабна реконструкція тривала півроку. Кажуть: робили на совість.
І ось довгоочікувана мить нарешті настала. 19 вересня – новий день народження Річкового вокзалу. Подивитися на гордість міста зібралося багато черкасців. Спеціально на відкриття зі столиці до Черкас прибув тодішній віце-прем’єр-міністр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков.
Після короткої церемонії в першу цьогорічну мандрівку губернатор запрошує категорійних дітей і журналістів. Теплохід «Резон» відчалює від берега.

Двопалубний екскурсійний теплохід на воді – не новачок. Йому вже понад три десятиліття. До Черкас прибув зі столиці. Проте не назавжди. «Резон» орендували турфірми до кінця навігаційного сезону.  
Команда возитиме екскурсантів тричі на день. На борт піднімається сотня пасажирів. Серед запропонованих маршрутів – мандрівка акваторією вздовж черкаських берегів.
Така мандрівка черкаським морем коштуватиме дорослому 20 гривень. Дитині – у половину дешевше. Біля каси річкового вокзалу вже ажіотаж. Найбільш популярний водний вояж до Канева.        
За таку поїздку доведеться викласти сотню гривень. Невдовзі туроператори планують розширити спектр водних маршрутів.
Проте ноу-хау сезону, запевняють екскурсоводи, – річковий трамвайчик.
Губернатор Черкащини Сергій Тулуб не приховує радості. Мовляв, потрудилися на славу.
У першому рейсі на борту теплохода «Резон» вихованці Черкаського дитячого будинку. Це соціальний проект, а не разова акція, запевняє губернатор Сергій Тулуб.

  • Facebook