Черкащина: шляхом реформ. Підсумки червня

 ...
        

Спекотний червень для Черкащини був рясним на події. Аби підбити його підсумки голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб зустрівся з журналістами. Він розповів, що вдалося зробити за місяць. Очільник Черкащини традиційно говорив про досягнення.

 

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Уже розпочато літню кампанію, під час якої плануємо оздоровити майже 80 тисяч дітей, з них більше 10 тисяч – це діти з малозабезпечених та багатодітних сімей. Цей процес почався нормально і на сьогодні діти вже відпочивають».

Серед плюсів, говорить Сергій Тулуб, і повернення коштів вкладникам колишнього Ощадбанку.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «На виконання соціальних ініціатив Президента України з 1 червня уже розпочато виплату вкладникам колишнього Ощадбанку і вже підібрано більше трьохсот фахівців соціальної роботи, які будуть забезпечувати своєчасні виплати. Мета одна, щоб ті виплати, які стосуються ініціатив Президента дійшли до кожної родини».

Знайшов час голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб відвідати дитячий будинок сімейного типу у Кам’янському районі. До родини Таланенків очільник Черкащини завітав з подарунками.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Під час візиту в Кам’янський район до родини Таланенків, один з найменших вихованців попросив собі комп’ютер і він його вже отримав і дуже щасливий».

Під час зустрічі із журналістами губернатор озвучив позитивні зміни, які відбулися і в лікарні села Мошни. А з будинку, де свого часу жив Тарас Григорович Шевченко найближчим часом створять музей, запевняє Сергій Тулуб.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми протягом цього місяця відвідали декілька районів в області і за результатами цих відвідувань були дані доручення, наприклад у селі Мошни, там було розглянуто роботу лікарні і ми зараз там допомагаємо. Хочемо створити на базі лікарні Центр первинної медико-санітарної допомоги. Крім того, ми там бачили будиночок, де був Шевченко, зараз ми хочемо зробити там музей Тараса Шевченка і вже протягом липня розпочнемо там роботи по реставрації цього будинку аби там представити експозицію і зробити музей».

Губернатор Черкащини Сергій Тулуб побував і в Смілянській районній лікарні. Поїздка не минула даремно, каже керівник обласної адміністрації.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Як і обіцяли коли були в Смілянській районній лікарні, зробити ямковий ремонт під’їзду, то мені вже місцева влада доповіла, що вже все зроблено. Подимимося. На днях ми там будемо і подивимося, що зроблено і хотів би сказати, що на ті питання, які нам ставили лікарі, це швидка допомога, різні обладнання, то через місяць все буде поставлено у лікарню».

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми домовлялися ще й по аптеці, зараз там працює обласне управління за програмою «Медичний кошик» аби зробити там соціальну аптеку. Приміщення вже виділено, скоро говоритимемо про те, що і це питання вирішено».

Задоволений губернатор і поїздкою черкаських делегатів до Америки на десятий щорічний фестиваль «Наша спадщина». Нагадаю, Нью-Йорк та Нью-Джерсі відвідали майже 60 осіб. Вони побували у штаб-квартирі ООН та на фондовій біржі. Там делегати презентували американцям власні здобутки за останні роки.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Цей візит відбувся позитивно і усюди можна ставити слово вперше. Бо черкащанам вперше аплодували в Асамблеї Штату Нью-Йорк. Ми зустрічалися і вели переговори з керівництвом Штату, Асамблеї. Було підписано меморандум, зустріч з діловими колами і Асамблея одноголосно прийняла прокламацію на честь черкаської делегації з метою розвитку наших відносин на майбутнє і така ж прокламація була прийнята сенатом цього Штату і підписано спікером сенату».

Черкаські делегати перебували в Америці протягом трьох днів. Програма робочої поїздки була напрочуд насиченою. Щодня було заплановано по 3-4 заходи, говорить Сергій Тулуб.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Було цілий ряд зустрічей з бізнес-колами, компаніям, багато бізнесменів, які були там присутні, вони вихідці з України, був проведений діловий форум в Українському інституті, який знаходиться в Нью-Йорку, ми всіх ознайомили з регіоном своїм і зав’язалися двосторонні відносини».

Спілкувалися черкащани з представниками діаспори, а американцям презентували творчу спадщину, автентичну черкаську кухню та соціально-економічні здобутки останніх років. Черкаська делегація – єдиний представник України на щорічному всесвітньому фестивалі.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «У складі загальної делегації були представники народного хору, тріо «Вербена», митці та художники».

Червень завершився Днем народженням Конституції. Вся Україна відзначила 16-ту річницю від дня ухвалення Основного Закону України У Черкасах Конституційні іменини святкували помпезно. На театральній площі зібралися очільники міста та області. До них приєдналися небайдужі містяни. Учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника, батька української нації – Тараса Шевченка. Потому урочистості продовжилися святковим концертом у Черкаському драматичному театрі.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ця подія стала важливим етапом в українському державотворенні. Саме в цьому Основному Законі було вперше проголошено Україну суверенною і незалежною державою. А людину визнано найвищою цінністю та утверджено реальне народовладдя. Тож дозвольте щиро Вас привітати, всіх громадян Черкащини із святом нашого Основного Закону України».

Конституцію ухвалили 28 червня 1996 року. Передувала цьому так звана «конституційна ніч», коли Верховна Рада опинилася під загрозою розпуску. Засідання парламенту тривало 23 години. 315 голосів «за», 36 – «проти» та 12 «утрималися» – саме з таким рахунком народні обранці ухвалили Основний закон держави.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Прийняття Конституції завершило складний конституційний процес. Цінність її полягає в тому, що, по-перше, вона наділена вищою юридичною силою. По-друге, в ній знайшли втілення здобутки світової цивілізації, а саме пріоритет прав людини та рівність перед законом усіх».

Щоб отримати свою Конституцію, Україна пройшла довгий шлях. Потім намагалась не один раз її переписати. Спроб було багато. Знавці Конституційного і досі точно не можуть сказати скільки ж насправді суттєво змінювали основний закон. Одні запевняють, що п’ять інші ж – три.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Нині наша країна перебуває на шляху здійснення глибоких системних реформ. Їх мета – модернізація всіх галузей економіки та суспільного життя. Президент України Віктор Янукович до найголовніших відносить реформу місцевого самоврядування. Маємо на меті повернути довіру суспільства до судової та правоохоронної системи».

Нині Сергій Тулуб каже, що чинну редакцію Конституції України необхідно вдосконалювати. Зокрема реформувати політичну систему та виборче законодавство. А ще посилити права опозиції. Для прискорення процесу проведення реформ та внесення змін до Основного Закону, говорить очільник Черкащини, Президент України Віктор Янукович вже навіть створив Конституційну Асамблею.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Головною метою Асамблеї є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції України. Венеціанська комісія Ради Європи позитивно оцінила факт її створення. Діяльність Асамблеї є поштовхом суспільного консенсусу та політичного діалогу в питанні розвитку українського суспільства та держави. Цей орган повинен стати місцем для широких дискусій для фахового обговорення перспектив і напрямків поліпшення Основного Закону нашої держави».

Чергову річницю прийняття Конституції, запевняє Сергій Тулуб, варто сприймати не лише як свято, а й як привід для оцінок та висновків.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «В першу чергу в економічній сфері, де нині сконцентровані больові точки держави. Робота ця величезна. Вона потребує всенародних зусиль, тоді будуть більш вагомими її результати. Варто підкреслити Черкащина займає достойне місце в нашій державі. Через унікальність свого географічного розташування, особливості економічного розташування та культурного різноманіття області має всі передумови для подальшого динамічного розвитку. В області успішно втілюється програма «Будуємо нову Черкащину». За результатами рейтингової оцінки, яка проводилася Кабінетом Міністрів, за підсумками І кварталу Черкащина посіла перше місце між 27 регіонів».

Такі результати сьогодні треба закріпити, каже Сергій Тулуб. І додає, усе необхідне для цього є.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «І висококваліфікований кадровий склад і перспективна наукова база, потужна транспортна система. Це створює можливості, які дозволяють оперативно впроваджувати соціальні ініціативи Президента України, тобто покращувати рівень життя населення. Лише з початку року середня місячна заробітна плата зросла майже на 20%, скоротився рівень безробіття. Протягом 2012 року створено більше 11 тисячі робочих місць. Значно зросли обсяги виплат соціальної допомоги. На ці виплати передбачено мільярд гривень для Черкаської області».

Потому Сергій Борисович за високий професіоналізм, сумлінну працю та з нагоди Дня Конституції України вручив нагороди. Орден ІІІ ступеня «За заслуги» отримав голова обласної ради Валерій Черняк. Такі ж нагороду вручили батьку-одинаку, який виховує п’ятьох дітей Станіславу Щербині, Єрківському сільському голові Леоніду Польовому та водію оперативної виїзної бригади Звенигородського району Володимиру Слиньку. Почесне звання «Заслужений лікар України» отримав начальнику Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Брожик. А член Черкаської міської організації ветеранів Лариса Буга отримала орден княгині Ольги ІІІ ступеня. Не забув Сергій Тулуб і про матерів-героїнь. Їм очільники Черкащини, з нагоди Дня Конституції, презентував грамоти від Верховної Ради України, медалі «За працю та звитягу», ювілейні медалі «20 років незалежності України», почесні грамоти обласної державної адміністрації, годинники та путівки до санаторію.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ми всі маємо розуміти, у нас одна Вітчизна – Україна. Ми маємо пам’ятати Україна починається з кожного з нас. З Днем Конституції Вас. Добра. Злагоди. Перемог».

Наостанок Сергій Тулуб ще раз запевнив присутніх, що постійно сприятиме покращенню життя на Черкащині.

  • Facebook