Обласний центр: перспективи і розвиток

 ...

      

Дата виходу

Час виходу

субота

18:30

вівторок (повтор)

20:10

Підготовка до опалювального сезону на фінішній прямій. Наскільки готові до роботи восени та взимку об’єкти теплоенергетики, житлово-комунального господарства та соціальної сфери – сьогодні питання номер один.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Улітку чекаємо, а потім героїчно долаємо перепони і звітуємось, що готові, а коли щось трапляється, то кажемо, що просто така склалася ситуація».
Повномасштабний опалювальний сезон почнеться в області вже 15 жовтня. Керівники структурних підприємств облдержадміністрації, міст та районів звітують, як вони готувалися до зими. Одним із перших розповідати про рівень готовності береться перший заступник начальника управління ЖКГ облдержадміністрації Володимир Ромашов. Каже: об'єкти житлово-комунального господарства й бюджетних установ області до зими готові на 99%. Такий високий показник дався за рахунок створення спеціального оперативного штабу. Він координував роботу та слідкував за перебігом підготовки об’єктів галузі до функціонування в зимових умовах.

Володимир Ромашов, перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА: «Під час підготовки підприємствами галузі були розроблені графіки виконання підготовчих та ремонтних робіт. проведено 10 засідань оперативного штабу. Проводили роботи і у районах».

Аби черкащани зустріли зиму в теплі, у багатьох будинках області провели середні та поточні ремонти. Всього навели марафет у 3541 будинку. Подбали
і про безперебійну роботу котелень. Узимку здатні працювати 162 котельні, причому різних форм власності, а це 100% від запланованого.
Щоб котельні працювали на повну потужність – поклопотали і про запас твердого палива. На початок опалювального сезону область має стовідсоткове забезпечення вугіллям. Високий рівень готовності й житлового фонду Черкащини.
Володимир Ромашов, перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА: «За даними інспекції, в області готується 5578 об’єктів. Станом на 1.10 подано паспортів готовності на 80% від загальної кількості».
Добре підготували до зими заклади освіти. За кошти обласного та місцевих бюджетів, а також кошти спонсорів, подекуди провели капітальні ремонти й реконструювали об’єкти теплового господарства.
Іван Шарапа, нач. головного управління освіти і науки Черкаської ОДА: «З початку літа ми проводили ремонтно-профілактичні роботи на котельнях, робили ремонт дахів та встановлювали вікна пластикові». «Інженерні мережі на перевірених об’єктах відповідають усім вимогам. Ми готові до сезону 2011-2012 року».
Загалом, до опалювального сезону вже готові 676 шкіл та 422 дитячі садочки області.
Без проблем зустрінуть опалювальний сезон і заклади культури. Стовідсоткова готовність об’єктів обласного підпорядкування, закладів культури міст і районних центрів, а також сільських клубів та бібліотек. Нестрашно йти у зиму і лікарняним закладам Черкащини. У тому числі ФАПам та амбулаторіям. До зими готові близько 800 об’єктів. А це майже сто відсотків.
Підсумовуючи результати, технічно, кажуть чиновники, область до опалювального періоду готова. Утім, є іще й деякі проблемні питання. Наприклад, борги за блакитне паливо, і збиткові тарифи.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Борги за спожитий природний газ уже складають 130 мільйонів. Це що – відвертий саботаж?»
Сергій Буян, в.о. голови правління ВАТ «Черкасигаз»: «Ситуація така: раніше київський офіс поставляв газ і власник ресурсу НАК «Нафтогаз» передавав «ГазУкраїни». «ГазУкраїни» його продавав, а потім довго збирав борги. Підприємство мало довгий кредитний портфель. У нас його немає. Ми не зможемо кредитувати теплопостачальні підприємства. Тому, підприємствам, які зібралися нарощувати борги у цьому році — слід подумати про заощадження. Бо більше газу, ніж здатні купити ми не зможемо дати по визначенню».
Володимир Ромашов, перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства ОДА: «Основна причина непогашення заборгованості – відсутність обігових коштів. Причина – збиткові тарифи. Рівень відшкодування тарифів по області 79-90%».
Сергій Одарич, міський голова міста Черкаси: «Найбільша проблема – відсутність лімітів. Держава боргує в покритті різниці по тарифам. Сьогодні це 7,5 млн.грн. Прохання, втрутитися у ситуацію. Борги держави не мають бути перешкодою запуску наших котелень».
Ще одна проблема, в умовах підготовки до зими, виникла навколо  енергопостачальної організації «Черкасиобленерго». Та й досі не підписала актів готовності до опалювального сезону.
Анатолій Стрілець, інспектор Держенергонагляду в області: «Відповідно до розпорядження про підготовку до опалювального сезону енергопостачальна організація у Черкасах має підписати акти готовності. Сьогодні є сумніви підписання актів готовності. При перевірці було вичавлено певні порушення».
Викликає занепокоєння рівень підготовки до опалювального сезону окремих лікувальних закладів області. Так, приміром, три лікарні не мають автономних  котелень, як резервного джерела теплопостачання.
Анатолій Стрілець, інспектор Держенергонагляду в області: «Це обласний кардіологічний центр, Перша міська лікарня міста Черкаси, Чигиринська районна лікарня».
«Проштрафилися» у питанні підготовки до опалювального сезону і окремі теплопостачальні організації.
Анатолій Стрілець, інспектор Держенергонагляду в області: «Хотілося б відмітити невчасну підготовку двох теплопостачальних організацій міста Сміла. Це «Смілаенергопромтранс» та «Смілаенергоінвест». Цим підприємствам вручили приписи. Але сьогодні усі вимоги ці дві організації виконали».
Від показників загальних — до показників конкретних. Про готовність до зими та опалювального сезону звітують керівники районів та міст.
Віктор Ніколенко, міський голова міста Канів: «Двічі на рік, перед початком опалювального сезону працівники газового господарства перевіряють системи  газопостачання житлових будинків».
Віктор Ніколенко, міський голова міста Канів: «Якщо відкинути питання газопроводу, збудований ще у 72 році, то до періоду 2011-2012 ми готові».
Обласний центр також до зими готовий. Мер міста Черкаси Сергій Одарич каже: нині підготовка житлово-комунального господарства Черкас до опалювального сезону на завершальній стадії. Аби черкасці були в теплі і в добрі, під час чотирьох етапів необхідних випробувань, ліквідували близько 300 поривів, а на аварійних місцях замінили труби.
Сергій Одарич, міський голова міста Черкаси: «Проблемна робота з гідравлічних випробувань була у цьому році. Однак усі роботи завершені. Модернізовано систему теплопостачання, замінено котел на Менделєєва, 5. Він тепер працює з більшим ККД».
Не оминув Сергій Одарич і проблем у тепловій енергетиці.
Сергій Одарич, міський голова міста Черкаси: «Улітку котельні «Фотоприлад», які давали тепло у мікрорайони припинило це робити. Довелося змінювати бюджет міста. Сьогодні прокладається нова тепломережа. Станом на сьогодні вже проклали 800 метрів, лишилось ще 370».
Тепло має бути взимку в усіх районах міста Черкаси. Житловий фонд до опалювального періоду готовий. У понад чотирьох сотнях міських будинках провели ремонти.
Міські чиновники обіцяють подбати навіть про багато років занедбані житлові будинки. Так, приміром, сьогодні у владців є домовленість з «Черкаською ТЕЦ» щодо прокладання труб до радгоспу «Черкаський», де будинки взагалі не підключені до центрального опалення.
Пережити зиму готові і медичні, і освітні заклади міста. Останнім приділили цього року особливу увагу. У садочках та школах виконували поточні ремонти тепломереж, опалення, проводили ремонт покрівель та встановлювали склопакети. Звичайно, лишилися і деякі поки що невирішені питання. Приміром, Черкаська дитяча музична школа №2 взимку обігрівається застарілим газовим котлом. Міські чиновники планують якнайшвидше  приєднати заклад до централізованого газопостачання.
Анатолій Лісовий, директор Черкаської музичної школи № 2: «Це і економічно вигідно буде і, саме головне, безпечно».
Ірина Топчій, начальник Управління освіти та гуманітарної політики: «Приєднання до централізованої мережі опалення коштуватиме 600 тисяч гривень. Зараз вивчається питання забезпечення коштами».
В цілому, резюмуючи рівень підготовки, до нового опалювального сезону, губернатор Черкащини Сергій Тулуб ще раз попрохав керівників структурних підрозділів, міських та селищних голів по-господарськи поставитися до цього питання. На Черкащині, каже, стовідсоткова готовність до холодів має бути скрізь.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Кожного року ми проходимо з вами цей екзамен. Чи зможемо ми дати тепло у цьому році у кожну оселю і у кожен заклад? Відповідь має бути одна – готові на 100%».

  • Facebook
>