«Черкащина шляхом реформ». Соціальні служби

 ...
       

Днями у Черкаській облдержадміністрації відбулась зустріч заступника голови ОДА Тетяни Прітченко з фахівцями соціальних служб для сім’ї дітей та молоді. Говорили про реалізацію соціальної ініціативи Президента щодо попередження негативних ситуацій у родині, особливо у сім’ях з дітьми та надання їм своєчасної допомоги. Так, аби краще надавати соцпослуги найуразливішим верствам населення та виявляти проблеми у родинах завчасно, штат фахівців із соціальної роботи у Черкаських районних та міських центрах збільшили. Вже з середини літа додатково ввели 368 посад. Держбюджет на утримання фахівців підсобив більше 13,6 млн. грн.

 

Майже 80% соціальних фахівців – жінки, говорять керівники соцслужб. Більшість працюють у сільській місцевості, мають вищу освіту, переважно гуманітарну. Чимало фахівців із досвідом роботи в правоохоронних органах та органах місцевого спрямування. Введення додаткових посад соціальних фахівців вже дали результат. Так, лише за 9 місяців цього року працівники із соціальної роботи виявили 2417 сімей, що потребують допомоги. Тоді як минулого року за відповідний період вдалось виявити лише 557 таких сімей. Позитивний ефект від налагодження такого механізму роботи відчули у кожному центрі соціальної служби.

Серед основних видів допомоги, що надавали соцпрацівники – оформлення і відновлення документів, оформлення державних соціальних допомог, вирішення житлово-побутових проблем, надання гуманітарної допомоги тощо.

Суттєво допомагають у роботі соціальним працівникам і громадські організації, і Товариство Червоного Хреста, і комітети самоорганізації населення - розповідає

Завдяки збільшення кількості соціальних фахівців інспектування у родинах міст і районів збільшились врази.

Робота соціального працівника складна і відповідальна. Щодня фахівцям доводиться працювати з неблагополучними родинами. Найтяжче, зізнаються самі, працювати з матерями-одиначками та колишніми вихованцями дитячих будинків.

Підбирають кадри у Центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ретельно. Неабияке значення має і їх подальше навчання.

Насамкінець, засідання, начальник відділу обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Лідія Юрченко зазначила: в планах обласного центру – й надалі забезпечувати належну фахову підготовку працівників, впровадити нові соціальні технології, аби покращити ситуацію у проблемних родинах та попередження вилучення дітей з сім’ї.

  • Facebook