«Черкащина шляхом реформ». День незалежності та освітянська конференція

 ...
       

День українського прапора та 22-ий День незалежності в Черкасах відзначили традиційними урочистостями. На площі біля палацу культури «Дружба народів» розгорнувся святковий ярмарок. На ньому люди з усіх куточків Черкащини торгували різним крамом, проводили різноманітні майстер-класи, танцювали й співали пісень.

У цей день автомобілі від голови обласної державної адміністрації отримали 14 інвалідів дитинства, Великої вітчизняної війни та постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Окрім цього, подарунки від влади – нові шкільні автобуси – отримали учні кількох черкаських сіл.

Керівництво області привітало усіх черкащан на святковому концерті.

Заступник голови ОДА Сергій Рябцев наголосив на здобутках України за роки незалежності й ролі Черкащини у розбудові нашої країни. Він закликав черкащан працювати заради добробуту України.

Сергій Рябцев порадів успіхам черкащан. Адже цього року трударі нашої області зібрали 1,5 млн тонн ранніх зернових. Крім того, він наголосив на позитивних тенденціях нашої економіки – на рості машинобудівної, хімічної, аграрної та інших галузях.

Вже традиційним у цей день вручали почесні грамоти обласної державної адміністрації та цінні подарунки від голови ОДА. Їх отримали працівники виробничих професій, вчителі, багатодітні матері, спортсмени.

Яскравою крапкою Дня урочистостей став святковий концерт. Настрій черкащанам створювали пісенні та танцювальні колективи області.

Освітяни звітують. Представників усіх структур, які забезпечують розвиток дошкільної, загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, зібралися разом. Аби визначити пріоритетні напрямки діяльності і завдання на новий навчальний рік

Учасники конференції переглядали відеосюжет, в якому самі вчителі, учні та батьки розповідали про навчання за новим Державним стандартом.

Така роботу активно проводять на Черкащині.

Та найбільше роботи у закладах дошкільної освіти. Цього року урядовці відновлюватимуть закриті колись закладів та створюватимуть додаткові групи

Виконуючи доручення Президента, у 2013 році заплановано додатково створити 840 місць, відновити роботи п’яти дошкільних навчальних закладів.

Загальна середня освіта сьогодні переживає етап активного реформування, зауважують освітяни.

П’ятикласники продовжуватимуть навчатися за новими державними стандартами і новими навчальними програмами. Проте цьогорічним ноу-хау буде вивчення другої іноземної мови.

Рішучим кроком є впровадження інформаційно-комунікаційних технологій. Навчити кожну дитину, починаючи з другого класу, освоювати та використовувати комп’ютер. Та підвищувати комп’ютерну грамотність та кваліфікацію вчителів.

У загальноосвітні школи, зауважують освітяни, щороку ідуть все нові і нові спеціалісти. Відсоток пенсіонерів по черкаських школах – найнижчий в Україні.

Найболючіше питання для освітян – індивідуальне навчання.

Педпрацівники вимагатимуть від уряду затвердження класів на чотирьох учнів або ж забезпечення підвозу таких дітей до базових шкіл. Цьогоріч у навчальному році продовжиться робота щодо реформування позашкільної освіти. Цьогоріч Президентом України оголошено Рік дитячої творчості.

Сьогодні збільшилася кількість дітей, які здобувають позашкільну освіту. Та вирішується питання про повернення державного статусу позашкільній освіті на новій фінансовій базі.

Треба формувати нову модель школи. У сільських малокомплектних школах діють державні програми. Проте є брак педагогічних кадрів. А відтак зниження знань учня через брак вчителя.

Для цього у селах упроваджують освітні округи, які співпрацюють із вишами. І у міських школах впроваджують нові державні стандарти.

Водночас освітяни наголошують на збільшенні кількості годин та вирішенні кадрових проблем.

Сьогодні школи підключені до інтернету. За цим показником Черкащина лідирує в Україні. У новому навчальному році інформатику викладатимуть у початковій школі.

На конференції наголосили і на значущості методичних служб у період реформ в загальній середній освіті, запровадження нових предметів, нових методик і технологій.

Наталя Чепурна зауважила: сьогодні вкрай необхідно переосмислювати виховні та навчальні аспекти школи.

Проте основним компонентом освіти є вчитель та його фахова підготовка.

Цей навчальний рік позначений особливою увагою держави до ювілею Т.Г.Шевченка та Черкащини та позашкільної освіти. До цього приурочили навіть виставка позашкілля Черкащини. Вона відбувалася на театральній площі Черкас. Виставлено численні роботи учнів позашкільних районних закладів області та м. Черкаси: від звичної для нашого ока вишивки до маловідомої техніки виконання з загадковою назвою – топіарія.

  • Facebook