Обласний центр: перспективи і розвиток

 ...

          

Дата виходу

Час виходу

субота

18:30

вівторок (повтор)

20:10

Історико-культурну спадщину Черкащини важко порівняти з іншим регіоном. Тут стільки музеїв, заповідників та історичних місць, що тільки і встигай доглядати за ними. Галузь культури в Україні постійно недофінансовують, тож утримувати велику кількість пам’яток – завдання не з легких.
Особливо складно у сільській місцевості. Найбільше уваги, кажуть обласні керманичі, сьогодні необхідно приділити будинкам культури. Їх ремонтували торік, роботу продовжуватимуть і у 2012-му.
На території Черкаської області діють 247 музеїв та музейних кімнат на громадських засадах та 3 національні й 4 державні історико-культурні заповідники. Чимало закладів перебувають у занедбаному стані. В управлінні культури пишаються тим, які з них вдалося відремонтувати та відновити.
Це – музей Данила Нарбута у Черкасах. Три зали обласного художнього музею розповідають про рід Нарбутів та творчість художника.
Про створення музею говорили з 2006 року. Відкриють його вже 18 січня, приурочивши подію до Дня народження митця, 22-го січня. Експозиція налічує більше 20-ти картин.

Пощастило торік і обласному краєзнавчому музею. Заклад отримав кошти на ремонт фасаду будівлі. Її стіни вже давно наводили жах на працівників музею та туристів.
На ремонтні роботи виділили 250 тис. грн., хоча пам’ятка потребує вливань на півтора мільйона. 
На вирішення частини проблем у музеї сподіваються у 2012-му. Влада обіцяє сприяти.
Так само сподіваються на допомогу і у Городищі. 2010 тут відкрили музей Семена Гулака-Артмовського у новому приміщенні. Його залюбки відвідують туристи.
Ще 1966 музей заснував нащадок відомого композитора.
По тому майже десять тисяч оригінальних експонатів берегли пам'ять про видатного земляка у кінотеатрі, який протікав. За кризові 90-ті музей втратив чимало експонатів.
А святкувати різдвяні свята Василь Васильович запрошує черкащан на Соборну площу. Тут встановили живу ялинку, продають солодощі та іграшки. У святкові дні людей розважатимуть танком і співами.

  • Facebook