«Черкащина шляхом реформ». Інвестиційний форум- 2013

 ...
      

Підприємці з України, а також Німеччини, Франції, Індії, Великої Британії, Грузії, Кіпру, Росії, В’єтнаму тощо. Такого скупчення бізнесменів на Черкащині давно не було. Усі з’їхались на дводенний інвестиційний форум-2013: «Черкащина – територія співпраці». Перед відкриттям форуму – гостям пропонують оглянути виставку-експозицію. Тут презентують свою продукцію й водночас діляться досвідом працівники більш аніж 40 підприємств області. Усі ці підприємства працюють з іноземними інвестиціями. Після знайомства з економічним потенціалом Черкащини – урочиста частина заходу. Його одобрив сам Президент Янукович. Губернатор Сергій Тулуб на зачитує учасникам форуму вітальні слова від нього.

Владці Черкащини розповідали про приваби регіону та його перспективи. Міркували як збільшити виробництво сільськогосподарської продукції розбудувати інфраструктуру та логістику тощо.

На Черкащині зростають показники в реальному секторі економіки. А все завдяки висококваліфікованій робочій силі та потужній виробничій та науковій базі.

Щороку доходи до зведеного бюджету, які збираються на території області, каже губернатор, збільшуються на 10%. Реальна зарплата нині зросла на понад 9%. На 17% збільшились депозити населення. Сьогодні це більше 7 млрд. гривень. А це свідчить, говорить, про зростання доходів краю.

Губернатор Сергій Тулуб зазначив: сума інвестицій в Черкащину сьогодні складає близько мільярда гривень. Бізнесмени нині вклали свої кошти у маже 300 підприємств області. Про стрімкий розвиток інвестиційної діяльності регіону говорив присутній на заході голова ради підприємців при Кабміні Леонід Козаченко. Каже іноземні фахівці нещодавно оцінили інвестиційний потенціал держави і Черкащина не на останньому місці.

На форумі не лише говорили про інвестиції, перспективи співробітництва та ефективне партнерство але й давали старт новим проектам. Приміром підчас заходу область підписала з бізнесменами кілька угод про співпрацю. Національна компанія «UkrLandFarming» одна з них. На її рахунку чимало успішних інвестиційних проектів.

На Черкащині розповідає директор із розвитку бізнесу компанії так масштабно працюють уперше. Переконаний: вигода від співпраці буде неабияка.

Аби інвесторів більшало, каже Сергій Тулуб, треба працювати над створенням сприятливого для них інвестиційного клімату.

Керівник області Сергій Тулуб переконанийна Черкащині є ще чимало цікавих проектів для інвесторів.Серед них - будівництво туристично-рекреаційного комплексу «Дніпровський берег» в місті Черкаси, відновлення роботи Ватутінського буровугільного комплексу, а також будівництво на правому березі Дніпра автобан Київ-Канів-Черкаси-Дніпропетровськ. Останній проект вже активно розробляють архітектори.

Сергій Тулуб повідомив представникам засобів масової інформації, що землями Черкащини нині зацікавились корейська компанії «Хюндай». Зокрема, чорноземами Чорнобаївського району. Компанія вкладатиме кошти у сільське господарство області.

 

        

Минулого тижня підприємці з України, а також Німеччини, Франції, Індії, Великої Британії, Грузії, Кіпру, Росії та В’єтнаму побували у Черкасах. Тут проходив дводенний інвестиційний форум-2013>: «Черкащина – територія співпраці». На форумі також були представники регіонів-партнерів; експерти, представники інвестиційних фондів, фінансово-кредитних установ і фінансово-промислових груп, працівники міжнародних консалтингових компаній та проектів технічної допомоги Україні тощо. Присутнім владці Черкащини розповідали про приваби регіону та його перспективи. На Черкащині зростають показники в реальному секторі економіки, кажуть вони. А все завдяки потужній виробничій та науковій базі, а також висококваліфікованій робочій силі регіону.

Черкащина - перспективний інвестиційний регіон нашої держави, говорить Сергій Тулуб. Вона впевнено тримає провідні позиції в агропромисловому комплексі, а за рівнем промислового виробництва – у десятці кращих областей країни. Позитивна динаміка у соціально-економічному розвитку Черкащини – через збільшення доходів до зведеного бюджету, збільшення зарплати та депозитів населення.

В останні роки, розповідає губернатор, охочих інвестувати в Черкащину більшає. Так, приміром, минулого року у Черкасах запрацював завод гарячого цинкування металоконструкцій «Метал - Інвест». А у Золотоноші підприємство «ФЕС УКР» почало виготовляти розчинні кавові та какао напої під торговими марками «Macoffee» та «Петровская Слобода».

Аби інвесторів більшало, каже Сергій Тулуб, треба працювати над створенням сприятливого для них інвестиційного клімату. Зміни мають відбутися на рівні держави. Бо зараз в цьому напрямку є чимало проблем.

Та не зважаючи на це, говорить Сергій Тулуб, в області нині чітко налагоджена робота у сфері інвестиційно-інноваційної діяльності.

Керівник області Сергій Тулуб переконаний на Черкащині нині є чимало цікавих проектів для інвесторів. Серед них - будівництво туристично-рекреаційного комплексу «Дніпровський берег» в місті Черкаси, відновлення роботи Ватутінського буровугільного комплексу, а також будівництво на правому березі Дніпра автобан Київ-Канів-Черкаси-Дніпропетровськ.

  • Facebook
>