Круглий стіл із Сергієм Тулубом

 ...
        

Два роки минуло, відколи Сергій Тулуб очолив Черкащину. Про свої досягнення обласний керманич розповів журналістам телекомпаній «ВІККА», «Рось», «Умань» і «Сміла – ТВ». За круглим столом журналісти спілкувалися з губернатором.
Олена Баніна – журналіст ТРК «Рось»:
«Сергію Борисовичу, дефіцит пенсійного фонду лише цього року становить 58 млрд. грн. Виникає логічне запитання: яким коштом збільшуватимуться соціальні виплати, зокрема на Черкащині».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «До області найближчими місяцями надійде понад 40 мільйонів гривень. Доплати отримають пенсіонери, ветерани, інваліди І, ІІ груп, інваліди війни ІІІ групи. Пенсійний фонд уже готовий стовідсотково виконати ці ініціативи.
Уже зараз підвищено мінімальну пенсію. Хоч який невеликий приріст, але є! Ми проводили політику, спрямовану на підвищення заробітної плати. А це, по-перше, дає можливість людям краще жити, по-друге, збільшити відрахування до пенсійного фонду. У країні панує політична й соціальна стабільність, поліпшується економічна ситуація.»
Юлія Кропива, журналіст ТРК «ВІККА»: «Сергію Борисовичу, ми знаємо, що не тільки в місті, а й по всій області дороги у незадовільному стані. Коли ж почнеться ремонт дорожнього покриття?»
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Я розумію, що це питання №1 у нас, і ми працюємо над цим. Торік багато об’єктів було відремонтовані і реконструйовані. Найголовніше, що Президент дав доручення, й уже розроблено технічне завдання – йде проектування автобану Київ–Канів–Черкаси - Дніпропетровськ. До кінця року розпочнеться будівництво. Цього року ми плануємо ремонтні роботи майже на 80 мільйонів гривень. До 1 травня ми закінчимо всі ямкові роботи.

Анна Гріненко журналіст ТК «Сміла ТВ»: «Яку молодіжну політику проводить обласна влада, зокрема у питанні працевлаштування. Яка сьогодні в області ситуація з новими робочими місцями?»
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Робота з молоддю і підтримка молодіжних ініціатив – сьогодні пріоритетний напрямок нашої роботи. Торік ми провели 2 обласні заходи, розглянувши всі молодіжні проекти розвитку тих чи інших галузей. Ми фінансово підтримали ці молодіжні колективи, і це дало можливість підняти привабливість влади, економіки і всього регіону для молоді. Це перший напрямок, який дав нам можливість відібрати молодих людей, які можуть сьогодні творити, працювати на благо Черкащини, і яких треба залучати до роботи у владі.
Другий пріоритетний напрямок – фізична культура і спорт. Черкащина має талановитих спортсменів. І ми підтримуємо їх і житлом, і транспортом. А турбуючись про сільських дітей і молодь, ремонтуємо ігрові майданчики, стадіони.
У ці дні проходить національний футбольний чемпіонат, започаткований Міністерствами освіти і транспорту. Ми також включилися в цей чемпіонат.
А заснування футбольного клубу «Славутич», який уже має гарні результати, а цього року ми сподіваємося на покращення їх?
Але все-таки зроблено ще мало і є ще над чим попрацювати, щоб підняти спортивну галузь на вищий рівень.
Олена Баніна, журналіст ТРК «Рось»: «Сергію Борисовичу, Ви вже згадували сьогодні, що Україна активно готується до єврочемпіонату. Черкащина не братиме безпосередньої участі у проведенні змагань, але як туристично привабливий регіон, ми могли б запросити до себе гостей. Що робиться для цього? І що вже зроблено?»
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Це дуже добре запитання. Так, ми не приймаємо Євро 2012, але ж ми поряд зі столицею, яка приймає. І у нас є привабливі об’єкти, які готуємо для туристів, що будуть перебувати в Україні. За короткий термін реставровано музей Тараса Шевченка.
У цьому плані Черкащина унікальна область: 4 національні, 5 державних культурно-історичних заповідників, багато музеїв. Усього понад 400 різноманітних культурних об’єктів. Розроблена туристична мапа, на якій позначено усі об’єкти цього плану. Ми активно готуємося, працює декілька туристичних компаній, які вже приймають заявки на період перебування тут туристів. Ми відновимо навігацію, за туристичними маршрутами ходитимуть пароплави – Канів, – Черкаси, –Чигирин. Думаю буде сполучення і з Києвом.
Юлія Кропива, журналіст ТРК «ВІККА»: «2012 – рік виборів до ВР. Чи сформовано списки кандидатів, які йтимуть від провладної партії і чи Ви визначились з кандидатами по мажоритарних округах?»
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Сьогодні на різних рівнях триває обговорення й підготовка до цього процесу.
Планується, що буде 6 або 7 округів. Це визначить до 10 квітня Центральна виборча комісія. Як вони визначать, яке рішення ухвалять – так і буде. Після цього вже почнеться інша робота і тоді ми зможемо говорити, скільки буде кандидатів - мажоритарників, хто піде за списком тощо.
Сьогодні це питання обговорюється в наших партійних рядах. Найближчим часом, щоб визначитися, ми проводимо цілу низку заходів: конференції, партійні зібрання тощо.
Вже надійшло понад 30 пропозицій, але ми знаємо про тих, хто визначився від опонентів, наших колег – різних партій (від КПУ, Фронту змін, СПУ). Такі люди є, деякі з них уже розпочали активну роботу, взялись до роботи й ті, що планують іти само висуванням.
Анна Гріненко журналіст ТК «Сміла ТВ»: «За цей період, зокрема, було відкрито багато соціально важливих об’єктів, таких, скажімо, як обласна дитяча лікарня, річкові порти, об’єкти шевченківського національного заповідника. Що з усього цього для Вас найвагоміше? І як за ці два роки, що Ви живете й працюєте на Черкащині, змінилось Ваше ставлення до черкащан?»
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Хочу сказати, що це нормально, коли за якийсь час змінюється ставлення до певних подій, до тих чи тих людей тощо. Ви ж розумієте, таку потужну програму, як «Будуємо нову Черкащину», повинна реалізувати сильна команда однодумців.
Ви побачили, що за цей період відбулось багато кадрових змін, часом неочікуваних. Начебто прийшли як однодумці, але зрештою розійшлись. А все тому, що є програма і мета цієї програми – покращення життя людей. Виконуєш свої обов’язки, професійно працюєш – лише тоді ти в команді.
Тому за цей період мені довелось багато змінювати. Звісно, я ставлю планки вимогливості дуже високо, інколи, може, й занадто. Та й ви ж мене критикували за такі дії.
Але за цей період відбулось багато змін. Варто лише подивитися сьогодні на Черкащину, на людей, які теж змінились. Тому й програма «Будуємо нову Черкащину» потребує внесення коректив. Ми щороку робимо ті, чи інші додаткові заходи, чи корективи. Однією з них була додаткова програма «Село Черкащини 2020».
Я дуже пишаюся тим, що в Черкасах з’явилася обласна дитяча лікарня. Її побудували за короткий термін, і в ній уже пролікувалося 42 тисячі дітей. А скільки ж вона тут працює? А скільком дітям допомогли! Скільки дитячих життів урятували! Ви ж подивіться, зменшується дитяча смертність проти попереднього року.
При цьому збільшується народжуваність. Це означає, що мами почали почуватися впевнено. Треба стимулювати, треба поліпшувати демографічну ситуацію. Всім людям до 30 років треба визначитися зі створенням родини, народженням дітей і так далі.
До речі, й одружень минулого року було більше, ніж попереднього 2010-го року. Ситуація поліпшується. А це – ознака стабільності й довіри людей до влади.»
Губернатор Сергій Тулуб розповів журналістам, що планують здійснити в області впродовж цього року. І ще раз запевнив, що сприятиме покращенню життя в регіоні.

  • Facebook