Обласний центр: перспективи і розвиток

 ...

          

Дата виходу

Час виходу

субота

18:30

вівторок (повтор)

20:10

2011 рік видався особливо вдалим для медицини Черкащини. У цій галузі області є чим похвалитися. Чимало з того, що було закладено в програму «Будуємо нову Черкащину», вдалося реалізувати.  

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Дев’ять дільничних лікарень реорганізували…. Швидкі, аптечні пункти…15% – іноземного виробництва».
У плані медичних здобутків, надання якісної допомоги та наближення її до людей, є про що розповісти і що показати, Черкаській обласній лікарні. За рік, що минає, тут зроблено багато.
По праву гордістю обласної лікарні є ортопедо-травматологічне відділення. Найкраще в Україні, оснащене за останнім словом техніки. На базі відділення відкриті 4 високотехнологічні центри: артроскопії, ендопротизування, центр політравми, патології хребта і гнійної хірургії суглобів та кісток. Тут проводять унікальні операції. Все це заслуга завідувача Вадима Шевченка.
Микола Батюк потрапив до ортопедичного відділення після чотирьох місяців безуспішного лікування.
Це результат унікальної операції. Йому видалили грижу хребта за допомогою ендоскопічного втручання. Такого в Україні ще не робили. 

Без перебільшень, досягненням цього року є вирішення проблеми пацієнтів із нирковою недостатністю. В обласній лікарні модернізували гемодіалізний центр. Тут 15 апаратів штучної нирки. 12 годин на тиждень пацієнти з усієї області проводять у центрі. Нині їх 75.Та за потреби, запевняє головний лікар, можуть прийняти майже в вдвічі більше (120).
Оксані 21 рік, та жити без діалізу дівчина не може.
Із Звенигородського району, за 120 км на гемодіаліз їздить і Сергій Володимирович. У чоловіка пересаджене серце. Це позначилося на нирках.
Аби полегшити й без того складне життя таким людям та максимально наблизити допомогу у віддалені райони, цьогоріч на Звенигородщині розпочали будівництво філії гемодіалізного центру на базі районної лікарні.    
Вже завершені упоряджувальні роботи, нині завозять меблі та встановлюють обладнання.
Відкриття сучасного гемодіалізного центру у Звенигородці заплановане на 29 грудня.
Пацієнти появі нового гемодіалізного центру неподалік домівки – радіють.
Пріоритетним 2011-й став для розвитку медицини первинної ланки. Тобто покращення умов та якості надання медичної допомоги сільському населенню. За рік в області відремонтували 65 ФАПів.
На ремонт 200 тисяч гривень виділило місцеве господарство. 
Проблема залишається з кадрами, особливо на селі. У головному управлінні охорони здоров’я зауважують: третина – пенсійного віку. В області дефіцит із лікарями. Бракує до півтори тисячі фахівців. А от середнім медперсоналом та фельдшерами Черкащина забезпечена.
Приваблювати медичних фахівців житлом збираються і до обласного центру. Тут планують звести багатоповерхівку на 126 квартир.
Плани на 2012 рік у галузі охорони здоров’я в обласних керманичів грандіозні. На території обласної лікарні хочуть звести сучасний діагностично-консультативний центр. Втілювати задуми вже розпочали.
Тим часом відкриттям 2011 року по праву можна назвати Обласну дитячу лікарню. Дотепер на всю Україну лише Черкащина не мала обласної дитячої лікарні.  Притому, що кожен третій малюк в області народжується нездоровим. Це одні з найгірших показників в країні. Будувати дитячу лікарню вирішили та й розпочали ще в кінці вісімдесятих. За 22 роки Україна змінила чотирьох президентів, область – шістьох губернаторів. Незмінним залишався лише статус лікарні-довгобуду. На її зведення за ці роки витратили понад 100 мільйонів гривень. Рік тому, у квітні, тоді ще новопризначений очільник області Сергій Тулуб уперше побував на об’єкті. Він був шокований темпами будівництва. На горіхи дістали і його тодішні заступники, і підрядники.
Очільник облдержадімінстрації наказав усім причетним до будівництва лікарні щотижня звітувати про роботу. А головне – всіма можливими та неможливими зусиллями – добудувати лікарню за рік.
І рівно через рік, у квітні 2011-го, вже добудовану дитячу лікарню приїхав особисто відкривати Президент України Віктор Янукович.
Запрацювала обласна дитяча лікарня вже наприкінці вересня. Тепер такий медзаклад в усій країні ще треба пошукати.
Маленьких черкащан лікують на 36 тисячах квадратних метрів. У всіх відділеннях – гарний ремонт і найсучасніше обладнання.
Максим Босенко, в.о. завідувача відділення анестезіології та інтенсивної терапії Черкаської обласної дитячої лікарні: «В Черкассах вот такой наркозно-дыхательной станции еще не было. Это уникальный аппарат. Позволяет работать практически со всеми медицинскими газами, которые на данный момент существуют, с которыми работает Европа и проводятся самые передовые наркозы и анестезии у детей».
А ось, приміром, таких рентген-апаратів лише два в Україні. Тутешня лабораторія «напакована» за останнім словом техніки. Вона може запросто конкурувати з приватними, переконує завідувачка.
Людмила Томіленко, завідувачка клініко-діагностичної лабораторії Черкаської обласної дитячої лікарні: «Многие биохимические исследования, которые мы начали запускать, их раньше ездили только в Киев, чтоб делать. Мы сами можем делать».
Лише обладнання лікарні коштує 20 мільйонів гривень. Це кошти державні. І поки міські медзаклади потерпають від браку дитячих лікарів, тут із ними, кажуть посадовці, проблем немає. Штат із понад вісімсот працівників – сформований.  Одним із перших тут запрацювало ортопедо-травматологічне відділення. Обертів, розповідають лікарі, набирає швидко.
Щодоби травпункт приймає до сорока пацієнтів. Працює і вдень, і вночі. Тут є навіть мала операційна з усім необхідним устаткуванням. Медики переїзду сюди раді.
Ще восени в дитячій лікарні провели перші планові операції. Для тутешніх працівників це була особлива подія, зважаючи на те, стільки медзаклад будували. Швидше одужувати маленьким пацієнтам допомагають ось у цьому відділенні. Тут їм роблять лікувальні масажі та гімнастику, а також процедури електротерапії. Уже невдовзі, розповідає завідувачка відділення, перелік процедур значно розширять. Буде й інгаляція, і навіть магнітотерапія та багато чого іншого.
Аби діти не занудилися, в кожному відділенні є ігрові кімнати, а на вулиці – сучасний дитячий майданчик. Маленьких пацієнтів від лікарняних стін відволікають ось у цьому залі аеротерапії. Це такий собі зимовий сад.
Головний лікар дитячої обласної лікарні каже: поперед у всіх працівників ще сила-силенна роботи. А найбільшим нинішнім досягненням називає те, що медзаклад нарешті запрацював і вже допомагає маленьким черкащанам одужувати. Реформування черкаської медицини триватиме й у наступному році. Адже це – один із пріоритетних напрямків роботи обласного керівництва.

  • Facebook