Черкащина: шляхом реформ. День родини

 ...
       

8 липня українці вперше відсвяткували День родини. Указ про його запровадження підписав Президент України Віктор Янукович ще наприкінці 2011-го. Відзначати День родини тепер будемо щороку. Із нагоди сімейного свята в обласній держадміністрації провели нараду. Зосередити увагу на темі «День родини» зібралися заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко, начальники управління сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Вадим Береза, служби у справах дітей Оксана Покатілова та директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Бабій.

 

Дбати про дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, – сьогодні одне з пріоритетних завдань обласної влади.

Вадим Береза, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «Що стосується роботи управління у сфері сімейної політики, то ми піклуємось і моніторимо багатодітні родини… Їх кількість в області збільшилась на 5% - це на 304 родини. Кількість дітей у таких сім’ях збільшилось на 1 тисячу».

Підсумовує: сьогодні в області 6196 багатодітних родин, в них виховують майже 21 тисячу дітей. Є родини, які виховують 10 і більше дітей. Таких нині в області 8. Багато сімей, і які ростять більше 5 дітей. На Черкащині сьогодні назбирається їх з-півтисячі. Радує, каже начальник профільного управління, і те що в області 4768 родин, у яких виховують по троє дітей.

Вадим Береза, начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «Це говорить про те, Черкащина дійсно має традицію родоводу».

Утім сьогодні чимало багато багатодітних родин потребують належної державної підтримки. Так, приміром, поліпшення житлових умов потребують 1811 родин, на квартирному обліку перебувають 586 і на обліку в банку даних сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, – 486. Що ж стосується виплат соціальної допомоги, то сума нарахувань для багатодітних родин, яким їх призначили з початку року, склала 4,5 млн. грн. Заборгованості із виплат немає, запевняють посадовці.

Вадим Береза, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «Ми моніторимо і стан виплати допомоги багатодітним сім’ям..Ми сприяємо отриманню багатодітними родинами посвідчення. Зараз вже 99,2% сімей отримали посвідчення».

Належним чином, каже посадовець, в області дбають і про оздоровлення дітей із багатодітних та малозабезпечених родин. Минулого року, пригадує, на Черкащині провели майже стовідсоткове оздоровлення дітей цих категорій. На цьому не зупиняться.

Вадим Береза, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА: «В цьому році ми плануємо також виконати план у повному обсязі. До того ж ми збільшуємо планку. прогнозований показник був 78,6 тисяч дітей оздоровити у цьому році, то вже сьогодні ця цифра складає 75,5 тисяч дітей ). В цьому році ми єдині в Україні, хто кошти фонду соціального страхування спрямував тільки на оздоровлення дітей області».

Згадали з нагоди «Дня родини» і про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Оксана Покатілова, начальник служби у справах дітей ОДА: «Робота служби у справах дітей, спрямована на те, щоб кожна дитина позбавлена батьківського піклування була влаштована у сімейну форму виховання. На сьогодні, в нашій області знаходиться 2587 дітей-сиріт. З них майже 82% виховуються у сім’ях громадян. За півроку в області усиновлено 40 дітей, них 37 громадянами України».

Результати, хоч і непогані, однак працювати ще є над чим, каже директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніна Бабій

Ніна Бабій, директор обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: «Все-таки 18% дітей – не у сімейних формах виховання, а вони знаходяться в інтернаті. А нова соціальна політика для виконання , спрямована на те, щоб дітей в інтернаті не було».

Активно допомогти дітям знайти нові родини, кажуть фахівці служб захисту дітей, має також громадськість. Сьогодні в області 1735 дітей, а це майже 66%, , виховуються у опікунів-піклувальників, каже начальник служби у справах дітей Черкаської ОДА Оксана Покатілова, Прийомних сімей – нині 114. Там виховують понад 200 дітей. 9-річна Богданка потрапила саме в таку родину. Для малої, цьогорічне свято «День родини» стало символічним і запам’ятається на усе життя. Нарешті у дівчинки з’явилися мамо й тато. Богдану взяли до себе на виховання з Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім». Тут вона перебувала, бо батьків позбавили прав.

У їхній родині вже давно звикли до дитячого сміху багатьох дітей.

Станіслав Клюка, батько: «Вообще у нас будет, вместе со своими, 5 детей. Правда мы не делим на своих и чужих – все наши. Будет возможность – возьмем еще»

Богданка не приховує радості і хвилювання.

Богдана: «До мене підійшла вихователька і сказала, що за мною прийшли тато і мама. Я дуже зраділа…швиденько поїла і побігла назустріч».

Нова родина Богдани дуже дружня. Сімейне щастя у ній цінують понад усе.

Станіслав Клюка, батько: «Прежде всего это семейный очаг, где есть взаимопонимание».

Лілія Дзиговська, мати: Я виростала у багатодітній родині. мені комфортно, коли дітей багато. Мені хотілося б щоб і моїм дітям це відчуття передалося…»

На жаль, сьогодні не усім дітям, що потребують батьківського піклування, щастить так, як Богданці.

Світлана Шишлюк, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради: «На сьогоднішній день на обліку Черкаської міської служби у справах дітей 368 дітей, які позбавлені батьківського піклування».

Також 224 дитини у місті перебувають під опікою і лише 21 дитину виховують у прийомних сім’ях.

Світлана Шишлюк, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради: Сьогоднішня наша дівчинка буде 22 дитиною, яка проживатиме у прийомній сім’ї».

Лідія Здоренко, заступник директора комунального закладу: «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей «Теплий дім» Черкаської обласної ради: Вся наша робота націлена на те, щоб кожна наша дитина знайшла собі родину».

Чимало діток нині в області виховують і в дитячих будинках сімейного типу.

Оксана Покатілова, начальник служби у справах дітей ОДА: «Це сім’ях, яка бере на виховання і спільне проживання не менше 5 дітей сиріт чи дітей позбавлених батьківського спілкування. Кількість дітей у таких сім’ях не повинна перевищувати 10 осіб».

Дитячих будинків сімейного типу на території області наразі 25. Там виховують 180 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Тішить те, говорять працівники служб у справах дітей, що подібних форм сімейного виховання більшає. Так, лише з початку цього року на Черкащині з’явились відразу два дитячі будинки сімейного типу. Обидва – на Золотоніщині. До цих дитячих будинків влаштували 11-х дітей.

  • Facebook