Обласний центр: перспективи і розвиток

 ...

          

Дата виходу

Час виходу

субота

18:30

вівторок (повтор)

20:10

Найсвятіша, найблагородніша праця на землі – праця хлібороба. Трудівники ланів з раннього ранку і до пізнього вечора в полі. Вони піклуються про те, щоб вчасно посіяти в землю дорідне зерно та зібрати гарний врожай. Цьогоріч  аграрії Черкащини отримали рекордний валовий збір зернових та зернобобових культур – 3,2 млн тонн зерна. Це і заслуга родини Заболотніх. Батько з сином трудилися не покладаючи рук цілий рік.
Василь Заболотній, комбайнер СВК «Веселий кут»: «Зранку на 5 – 6 год йдемо молотить. Але робота подобається. Батько привив любов до праці на землі і мої два брати теж працюють у господарстві. Всі пішли по батьковим стопам».
Михайло Заболотній, тракторист СВК «Веселий кут»: «Я працюю на фермі гружу корма 40 років. Працюю з 5 ранку до 7вечора. І так кожного дня. Молоді не хочуть іти на роботу рано вставати. Я вже 7 років на пенсії. Мене просять, то я йду».
Батько з сином приїхали до обласного центру на святкування Дня працівників сільського господарства. Вони – серед передовиків своєї галузі. В фойє палацу культури «Дружба народів» зібралися прості доярки та комбайнери, механізатори та агрономи, керівники підприємств та очільники районів.

Всі гості - з піднесеним настроєм. Адже кожен з них впродовж аграрного року трудився, щоб сьогодні з гордістю говорити про свої досягнення.
Олександр Тихонюк, начальник управління агропромислового розвитку Уманської РДА: «Уманщина зібрала 300 тисяч тонн зернових, в тому числі і кукурудзи. Дякую людям за гарний урожай».

Микола Собченко, голова Золотоніської райради: «Для хліборобів Золотоніщини ця весна і літо були тривожними. Клімат та умови вплинули на урожай. Але ми зібрали гарний урожай – 220 тисяч тонн. Це дуже гарний результат. Буде хліб і буде до хліба».
Керівники аграрних управлінь та голови районних адміністрацій і рад діляться своїми клопотами, спостереженнями та міркуваннями. Адже, для багатьох аграрний рік був не легким. І погода не балувала і ціни не радували.
Володимир Бут, голова Драбівської РДА: «Рік невдалий для лівого берега, засуха. Вдалося зібрати гарний урожай 62 ц з га. Вперше в історії району ми зібрали найбільший урожай зернових. – 322 тисяч тон. Це є результат. Хочу привітати хліборобів Драбівського району зі святом».
Утім, завдяки працьовитим рукам хліборобів вдалося зібрати неабиякий врожай і вже посіяти наступний. Золотоніська делегація з надією дивиться у майбутнє.
Оксана Криницька, голова Золотоніської РДА: «Головне, що є гарний урожай, збільшили надої молока. Дякувати людям. Я щиро дякую хліборобам, дай Бог вам здоров’я».
Особливо відчутною цього річ, розповідають керівники, була підтримка обласної влади. Завдяки впровадженим програмам вдалося підвищити показники в тваринництві, модернізувати виробництво та розширити рослинницьку галузь. В Черкаській області знову почали вирощувати цукровий буряк.
Володимир Оникієнко, голова Лисянської РДА: «Перший рік на посаді, губернатор Сергій Борисович Тулуб дав мені доручення відкрити Бужинський цукровий завод. Ми справилися. 80 тисяч цукрових буряків і 10 тисяч тонн цукру. Приємно, що слова не розходяться з ділом. Цього року зернових зібрали 164 тис тон. Рекордний урожай кукурудзи. Результати завдяки новітнім підходам у виробництві та кадрам. Вітаю хліборобів Черкащини  та всієї України».
Урочиста музика запросила аграріїв до залу, на урочистий захід вшанування людини праці, простого хлібороба.
Настав час зі сцени говорити про здобутки в сільському господарстві. Чим відзначилася аграрна Черкащина цього річ. Перший заступник голови Черкаської ОДА Сергій Рябцев підводить підсумки, аналізує, оголошує найкращих.
Президент України Віктор Янукович визначив пріоритетним завданням спрямувати зусилля усіх гілок влади на розвиток села. Покращення життя в селі нерозривно пов’язане з розвитком сільгосптовариств, їх результатами та соціальною відповідальністю. А українці, як відомо, це нація працьовитих хліборобів, тож за будь – якої погоди, посіють, доглянуть і зберуть стиглий колос. Відрадно, що 2011 – став для нашої області рекордним роком. За всю історію існування регіону, аграрії зібрали 3 з половиною млн. тонн зернових та зернобобових культур.
Сергій Рябцев, перший заступник голови Черкаської ОДА: «Загалом урожаї найвищі 55 ц з га в Монастирищинському, Камянському Канівському районах. Кращі господарства області отримали ще кращі результати. В Монастирищенському районі є господарство, де зібрали 114 ц з га, НВФ «Урожай» більше 87 ц з га, Дякуємо за щедрий урожай господарствам «Новий світ», «Мрія» та багато інших».
Високі врожаї кукурудзи - понад 80 ц з га зібрали сільгоспвиробники 16 районів. У Чорнобаївському, Корсунь – Шевченківському, Христинівському та Монастирищинському показники врожайності «цариці полів» становлять 90 ц з га. З розвитком ранніх та пізніх зернових аграрії краю не забувають відроджувати цукрову галузь. Цього року посівні площі цукрового буряку збільшили до 42 тисяч га. З кожного га зібрано 375 ц солодких коренів.
Сергій Рябцев, перший заступник голови Черкаської ОДА: «Значного розвитку набуває галузь садівництва. Завдяки активній державній підтримці ми посадили 50 га інтенсивних садів».
В області активно розвивається овочівництво. Нинішнього року сільгоспвиробники зібрали більше 1 млн. тонн картоплі та більше 300 тисяч тонн овочевих культур. Особливого значення приділяли вирощенню овочів закритого ґрунту. Як завжди, тут флагманом є Уманський тепличний комбінат.
Рік тому керівники сільгоспуправлінь  намітили кроки по покращенню галузі тваринництва. Вже є перші успіхи та досягнення.
Сергій Рябцев, перший заступник голови Черкаської ОДА: «В усіх наших господарствах приріст збільшився на 3%, виробництво молока. Лідери – Золотоніський, Чорнобаївський,Хрестинівський Тут виробляють 20 % м’яса та 53 % молока».
Новітні технології з виробництва м’яса та молока дозволяють економити матеріальні та трудові ресурси, суттєво підвищувати продуктивність праці. Сергій Рябцев відзначив найкращі товариства, які спеціалізуються на вирощенні, розведенні, відгодівлі свиней та великої рогатої худоби. Особлива подяка підприємству «Маяк», «РВД АГРО», товариству «Золотоніський бекон», сільгосптовариствам «Кліщенці», «Богодухівка». За показниками і цифрами стоять прості люди – оператори машинного доїння, які на кожну корову в середньому надоїли 5,5 тисяч кг молока.
Черкащина – це одна з провідних сільськогосподарських областей України. Завданням обласної влади є впровадження в життя стратегічних завдань та пріоритетів спрямованих на збереження чорноземів, покращення галузей рослинництва та тваринництва.
Традиційно в день працівника сільського господарства обласна влада вшанувала простих трударів та мудрих керівників. Завдяки їх праці є досягнення в сільському господарстві. Орден за заслуги 3 ступеню вручили Анатолію Івашкевичу – голові Корсунь-Шевченківської РДА, звання Заслуженого працівника сільського господарства отримав Іван Дарієнко - керівник СТОВ «Зоря» Черкаського району. Почесними грамотами нагородили і простих комбайнерів, трактористів, операторів машинного доїння, агрономів та механізаторів. Ветеранам праці вручили подарунки. За рекордні врожаї фермерському господарству «Ладіс», яке працює на землях Монастирищенського району, подарували новенький трактор.
Особливим подарунком для аграріїв Черкаського краю став святковий концерт. Голова Черкаської ОДА Герой України Сергій Тулуб подарував аграріям гарний настрій і запросив на свято справжніх українських зірок естради. Свої пісні хліборобам дарували Павло Зібров, Ян Табачник, Тетяна Нєдєльська та Софія Ротару.

  • Facebook