Черкащина: шляхом реформ. Золотоніський район

 ...
        

Днями голова Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Тулуб з робочим візитом побував у Золотоніському районі Золотоноші. Найперше, що зробив під час своєї поїздки обласний очільник – так це перевірив як почистили річку Суха Згар. Роками у цей водотік потрапляли неочищені стоки, які потім, забруднювали іншу річку – Золотоношку.

Сьогодні річку Суха Згар не впізнати. Частину водного потоку, а це більш аніж 12 кілометрів, очистили від мулу та чагарників.

 

Володимир Вовк, начальник Лівобережного міжрайонного водного господарства: «Сьогодні, відверто кажучи, організацій, які можуть виконувати ці роботи обмаль».

У результаті ремонтних робіт тут покращилась течія та нарешті зник стійкий сморід від води. Найбільше від нього страждали жителі Чапаївки, Чехівки та Сорочинців. Річку Суха Згар, як приток Золотоношки, востаннє капітально чистили у 70-х. Забруднення там сталося через недоочищення стічних вод каналізаційним колектором Золотоніських очисних споруд, кажуть екологи.

Володимир Вовк, начальник Лівобережного міжрайонного водного господарства: «В цьому році дякуючи тому, що з розумінням віднеслась і обласна екологічна служба і облрада і обласна державна адміністрація – виділили кошти на розчищення річки Суха Згар».

На роботи з відновлення та підтримки гідрологічного режиму річки, з обласного бюджету виділили майже 780 тисяч гривень.

Володимир Вовк, начальник Лівобережного міжрайонного водного господарства: «Практично на сьогодні річка очищена. Ми змогли досягти того, що зараз немає запахів, але питання чистоти води на жаль не вирішено. Це станеться тоді, коли почнуть працювати згідно з вимогами очисні споруди міста Золотоноша. Тут буквально залишились невеликі штрихи. Розрівнюємо зараз кавальери. 10 жовтня плануємо пустити в експлуатацію цей об’єкт».

Сергій Тулуб, дізнавшись, що почистили лише частину річки – дав завдання вивчити можливості очищення її русла вище за течією. Що ж до самих очисних споруд Золотоноші, то сьогодні вже розглядають проект їх комплексної реконструкції. Голова облдержадміністрації дав доручення начальникам відповідних структурних підрозділів до 1 грудня прозвітувати про хід виконання робіт.

Під час свого візиту голова Черкаської облдержадміністрації ознайомився з діяльністю найбільш успішних у районі підприємств. Спочатку завітав до «Золотоніського лікеро-горілчаного заводу «Златогор». Сьогодні це підприємство з величезними потужностями. Поєднання 100 річного досвіду виробництва, оригінальних старовинних рецептур та сучасного високотехнологічного обладнання дають результат. Директор з виробництва Людмила Тищенко провела поважним гостям екскурсію підприємством та розповіла про специфіку його роботи. За останній час, каже, обсяг виробництва збільшився на 30 відсотків. Нині завод випускає понад півсотні найменувань лікеро-горілчаної продукції. Під час перебування на лікеро-горілчаному заводі Сергій Тулуб поспілкувався з трудовим колективом. З’ясував: загальна чисельність працівників тут близько 400 осіб, а середня зарплата на підприємстві 2500 гривень. Губернатор поставив завдання керівникам заводу збільшити зарплатню. Не менш як на 20 відсотків.

Такі ж завдання Сергій Тулуб поставив і керівникам підприємства «ФесУКР», яке також відвідав під час своєї робочої поїздки. Золотоніське підприємство з іноземними інвестиціями, виготовляє розчинні кавові та какао напої. Директор «ФесУКР» розповів Сергію Тулубу про виробничу потужність підприємства та сучасне обладнання. Золотоніський «Фес Укр» незабаром розширятиме виробництво. Серед планів – випуск натуральної кави. Тож зараз активно працюють над будівництвом нових складів. Сергій Тулуб висловив сподівання, що працівники заводу і надалі будуть збільшувати потужності та розширювати асортимент.

На сам кінець свого робочого візиту Золотоніщиною Сергій Тулуб узяв участь у виїзному засіданні колегії Черкаської обласної державної адміністрації. Тут говорили про результати усунення недоліків роботи, виявлених під час комплексних перевірок Золотоніської, Драбівської та Чорнобаївської райдержадміністрацій. Також виконавчого комітету Золотоніської міської ради. Голова облдержадміністрації Сергій Тулуб, під керівництвом якого проходила колегія, заслухав звіти керівників районних адміністрацій. Утім більшістю результатами був не задоволений

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Мені було приємно бачити, що в Золотоніському, Драбівському, Чорнобаївському районах чимало зроблено за підтримки обласної ради».

Сергій Тулуб за приклад поставив роботу Золотоніської РДА. там майже на зріс 7 мільйонів гривень зріс обсяг прямих інвестицій. А все завдяки будівництву другої черги Красногірського олійного заводу. Непогані показники також із працевлаштування. Перевірки діяльності керівників районів та виконавчих комітетів, наголосив Сергій Тулуб, будуть продовжуватись і надалі. Вже у кінці жовтня про соціально-економічні показники звітуватимуть чиновники з Маньківського, Лисянського, Христинівського та Тальнівського районів.

  • Facebook