«Черкащина шляхом реформ»: «круглий стіл»

 ...
      

Черкащина активно готується на повну відзначити найважливішу подію року – двохсоті іменини Тараса Шевченка. Не секрет, що наша земля стане епіцентром подій. Бо саме тут батьківщина Великого Кобзаря. Тут він народився, творив і знайшов вічний спочинок. Тому підготовку до ювілею на Черкащині розпочали заздалегідь, говорить Сергій Тулуб.

 

Крім двохсотої річниці Великого Кобзаря Черкащина в наступному році святкуватиме ще дві значимі дати. Це 70-ти річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників та 60-ти річчя з дня утворення Черкаської області. Аби гідно відзначити ці ювілеї, говорить Сергій Тулуб, ще чимало завдань стоїть перед обласною владою. Днями в стінах Черкаського національного університету відбувся «круглий стіл». У рамках заходу презентували ескізи ювілейної продукції.

Ці ескізи створила спеціальна робоча група. Її, за ініціативи обласної влади, створили ще у серпні.

За словами заступниці голови облдержадміністрації Тетяни Прітченко, до кожної з цих значимих дат уже здійснили чимало реставраційно-ремонтних робіт, відновили низку експозицій та розпочали акції й естафети.

Гідне місце займає друкована продукція.

Учасники засідання переглянули запропоновані варіанти. На їхню думку над ескізами треба ще працювати.

Такої ж думки й інші митці.

Критикували і основну емблему до 60-ти річного ювілею Черкащини.

Та не лише критикували запропоновані варіанти. Були і схвальні відгуки від митців.

Не припали до душі запропоновані варіанти і молоді.

Свої слушні пропозиції висловив і позаштатний радник голови облдержадміністрації Анатолій Чабан. Побувавши в Шевченкових місцях, а саме : Умані, Чигирині, Суботові, чоловік був неприємно вражений. Мовляв, там уже торгують низькопробною продукцією.

Самі ж митці зазначили, що розуміють, яка велика відповідальність на них лежить.

Активно готується до відзначення двохсотих іменин Тараса Шевченка весь колектив Національного університету. Тому не випадково круглий стіл присвячений ювілею відбувся саме тут.

Після того, як всі висловили свої пропозиції щодо підготовки ювілейних видань, оформлення логотипів, сувенірної продукції та організації святкових заходів, губернатор Сергій Тулуб підсумував почуте.

Аби все затвердити Сергій Тулуб дав розпорядження вже найближчим часом створити Вищу раду митців Черкащини.

За словами Сергія Тулуба, вся ювілейна продукція має стати «візитною карткою» ювілейних свят.

  • Facebook
>