«Черкащина шляхом реформ»: Свято Покрови у Чигирині

 ...
     

У гетьманській столиці Чигирині відбулись урочистості до свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва. У святі взяли участь керівники області на чолі з головою Черкаської обласної державної адміністрації Сергієм Тулубом.

Подвійне свято тут відзначали видовищно: святковим молебнем, урочистою ходою й імпровізованими поєдинками на шаблях.

На святковий молебень віряни зібралися у тамтешній церкві Казанської ікони Божої Матері. Молитву за Україну та привітання зі святом Покрови виголосив настоятель храму.

Відразу потому учасники свята пройшли урочистою ходою по Замковій горі, де голова ОДА герой України Сергій Тулуб разом із керівниками структурних підрозділів поклав квіти до підніжжя Монументу, що ознаменовує боротьбу українського народу під проводом Богдана Хмельницького.

Театралізована вистава чекала на охочих на бастіоні Петра Дорошенка. Тут юні вихованці Черкаської школи бойового гопака продемонстрували свою вправність та спритність.

Школа працює вже 2 роки й налічує понад 30 вихованців.

Тут не лише навчають бойовим «па», а й прививають любов до українського, загартовують волю та сильний характер, популяризують здоровий спосіб життя.

За досить короткий проміжок часу малеча опанувала базові елементи бойового гопака. Хлопцям особливо до душі вправи із козацькою зброєю: палицями, списами, шаблями.

На рівні із юнаками бойовому українському мистецтву навчається 12-річна Анастасійка.

У школі вона лише три місяці, утім вже може похвалитися успіхами. Бойовий гопак їй подобається більше, аніж гімнастика чи танці.

Після вдалого виступу юні козачата з нагоди свята отримали цінні подарунки від губернатора області Сергія Тулуба.

З’їхалися до гетьманської столиц цього дня і реєстрові козаки.

Полковника українського реєстрового козацтва Віктора Крючкова тішить підтримка обласної влади.

Українське реєстрове козацтво – свідома організація. Саме тому свого часу козаки пропонували свою охорону громадського порядку.

Чи запровадять таку козацьку ініціативу – стане відомо найближчим часом.

Підполковник українського реєстрового козацтва Микола Дзюнь з 20-річним стажем розповідає – сучасні козаки вже не ті, якими були в часи турецько-татарської навали, і сповідують вони дещо інші традиції.

У селі Віконне, що на Катеринопільщині під керівництвом Миколи Дзюня вже близько 20 років діє юнацька козачька організація.

Обласна влада та очільник регіону герой України Сергій Тулуб усіляко підтримують такі козацькі організації. Адже їхня мета – популяризувати серед підростаючого покоління здоровий спосіб життя та патріотично налаштовувати своїх вихованців. І керівництво регіону , і козаки налаштовані на подальшу плідну роботу у цьому напрямі.

  • Facebook
>