Обласний центр: перспективи і розвиток

 ...

          

Дата виходу

Час виходу

субота

18:30

вівторок (повтор)

20:10

В обласному центрі відбулася колегія. Начальники управлінь, голови райдержадміністрацій, міські та селищні голови зібралися разом, щоб звітувати, що вдалося зробити за 11 місяців нинішнього року. В цілому в економічному та соціальному житті області намітилася позитивна тенденція. Губернатор Сергій Тулуб переконаний, що  цьому сприяє конкретна робота, яку владці здійснили в різних сферах життєдіяльності.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Зросло будівництво, надходження до бюджетів, Зростають пенсії – плюс 10%, Зростання цін, в порівнянні з минулим роком, незначне. Під впливом впровадження реформ відбуваються зміни в усіх сферах життєдіяльності області».
Утім, це не привід зупинятися на досягнутому, наголошує губернатор. Нині потрібно розвивати економіку і щонайголовніше – працювати, щоб рівень життя кожної родини поліпшувався.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Давайте подивимося, що зроблено в кожному районі конкретно. Я був в окремих районах, без попередження. І хочу сказати, що побачив багато зрушень на краще. Я вдячний за конкретні результати».

Поряд з досягненнями є й недоліки та недопрацювання, продовжує Сергій Тулуб. Мовляв, прикро, що через недобросовісну роботу окремих керівників, формується негативне ставлення простих людей до влади в цілому.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Нажаль, в кінці рейтингу стоять Катеринопільський, Кам’янський, Тальнівський райони. Керівникам цих районів є над чим замислитися та працювати».
В області провели комплексні перевірки райдержадміністрацій. Відповідно зробили висновки щодо дотримання законодавства та виконання обов’язків чиновників на місцях.
Олена Сербіна, нач. відділу контролю апарату ОДА: «Разом з тим 17 % завдань не виконано. В повному обсязі не виконано 34 завдань. Також не завжди можна говорити про якість виконаних завдань».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «340 доручень не виконано. А за цим стоять проблеми. Це проблеми простих людей, їх життя».
До кінця року всі, хто не виконав доручення, мають пояснити бездіяльність, переконаний голова ОДА. Інакше – звільнення. У роботі чиновника – перш за все, каже Сергій Тулуб, – виконавча дисципліна.
Серед його доручень - проведення перевірок закладів торгівлі в усіх районах Черкащини.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Днями на Шполянщині, є тут керівник? В сільському магазині, підприємець Кривда поставила ціни на десяток яєць -18 грн. Звідки такі ціни?»
В області повною мірою не виконують програма «Соціальний кошик», обурюється очільник області. Тож керівники районів мають більш виважено підходити до цього питання.
На колегії виступили керівники райдержадміністрацій. Говорили про здобутки й недоліки.
Сергій Струк, голова Шполянської РДА: «Сьогодні в районі проведена велика роботи з облаштування сільських медичних закладів, на 200 тисяч – проведено ремонтів. В кожному селі працюють ФАПи, та амбулаторії».
У губернатора до підлеглих купа запитань.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Немає конкретної роботи. Подивіться: хлібзавод не працює на повну потужність, у людей низька заробітна плата. Там змінилися власники - ведемо переговори. Вам треба не лише керувати, а й впливати. Беріть людей і йдіть до власника Треба захищати інтереси людей.
У Кам’янському районі теж не без проблем.
Віталій Архипюк, голова Кам’янської РДА: «Ми розуміємо, що на роботу району впливають два заводи: Камянський та Косарський спиртзаводи. Косарський не працює. Кам’янський запрацював завдяки підтримці обласної влади. Зараз ми намагаємося зменшити борги. Працюємо, щоб підприємство отримувало більше прибутків. Вже зараз 719 тисяч. Щоб життя покращилось».
Один із нових керівників – голова Лисянської РДА Володимир Оникієнко, звітуючи про зроблене, запевняє, що ситуація в районі покращується. Чиновник проаналізував роботу апарату, здійснив кадрові перестановки і розпочав процес реформування.
Володимир Оникієнко, голова Лисянської РДА: «У рамках виконання програм «Будуємо нову Черкащину», « Будуємо нову Лисянщину» у районі за оздоровчими закладами закріплені інвестори. Районна лікарня, яка обслуговує 9 сіл нашого і Жашківського районів, від районної організації Партії регіонів отримала 570 грн. на покращення матеріально – технічної бази та оплату за електроенергію».
Сергій Тулуб покладає надії на нового очільника.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Чому зменшилось виробництво молока. Чому жодної копійки не передбачено на мале підприємництво. У вас не виконана програма «Шкільний автобус».
На переконання Сергія Тулуба, чиновники на місцях мають піклуватися про те, щоб селянам були доступні всі життєві блага. Напередодні свят у кожному районі мають провести передноворічні ярмарки».
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Привезіть дітям кондитерських виробів. Взагалі в заклади торгівлі завезіть нормальну ковбасу. Не чорну, а нормальну Василь Корнієнко, ви ж знаєте, де її брати. У вас є всі важелі і санстанція. Тільки порядку не має».
На Смілянщині – свої здобутки, не менше там і проблем.
Сергій Зайцев, голова Смілянської РДА: «Реалізація промислової продукції зросла на 22%. Вал зерна зріс на 43%. Договори пере заключили на 4,5% це Зросла заробітна плата. Відтак це сприяло тому, що додатково надійшло 3 млн. грн. до бюджетів всіх рівнів».
Утім, за 9 місяців зменшилася сума капітальних інвестиції в економіку району на 29 %, як рівняти до минулого року.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Чому так відноситесь до малого підприємництва, Ні копійки не передбачили. Багато недопрацювань».
Сьогодні, переконаний очільник області всі посадовці мають багато працювати. Щоб здійснити всі положення програми «Будуємо нову Черкащину», мають бути реальні плани і конкретні дії. Певні зрушення задля покращення життя простих черкащан вже є.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Більше 500 км зробили освітлення. Багато збудували нових об’єктів, зробили ремонти річ порту, чимало об’єктів у Каневі. Скільки влада зробила, але знову не так. Сьогодні ми маємо можливість відповідати за результат. У нас є факти і нам нічого боятися критикантів. Треба не критикувати, а роботою зайнятися».
Чимало роботи влада зробила задля дотримання вимог земельного та водного законодавства. За ініціативи голови ОДА Сергія Тулуба була створена комісія, яка перевіряла стан прибережних смуг Кременчуцького водосховища. Комісія спільно з контролюючими органами зробила аналіз по кожній земельній ділянці, розташованій в межах Кременчуцького водосховища. Обласну комісію очолив голова заступник голови обласної ради Анатолій Рибак.
Анатолій Рибак, заст. голови обласної ради: «Земельні ділянки 36, 6 га ще у 2008 році були надані в приватну власність по Тубільській сільській раді. І таких рішень безліч. Територію пташиного заповідника на острові теж віддали. Це виходить за межі здорового глузду».
Здійснюючи перевірку на лівобережжі, комісія знайшла порушення на території Коробівської сільської ради.
Сергій Сало, сільський голова с. Коробівка та Кедина Гора: «Прийняли рішення 2008 р земельну ділянку 20 м. прийняти у приватну власність. Дали дозвіл Тепер в 2011р., згідно протесту прокурора, цю ділянку повернули державі, адже вона має статус природоохоронної зони».
На цій колегій посадовці розглянули ще одне не менш важливе питання про безпеку дорожнього руху в області.
Цей робочий день голова Черкаської обласної державної адміністрації завершив у дружньому колі гравців та вболівальників черкаського футбольного клубу «Славутич». Разом вони підбивали підсумки вдалого та результативного спортивного сезону, хоч ще кілька років тому це було лише мрією черкаських прихильників футболу.
Останні два роки Черкащина була однією з небагатьох областей, яка не мала своєї професіональної футбольної команди. У 2009 році припинив існування ФК «Дніпро». Відродити футбольні традиції нашого краю взялася нова влада. За сприяння голови Черкаської обласної адміністрації 10 червня 2010 року народився футбольний клуб «Славутич». За словами Сергія Тулуба, це для нього стало справою честі. Адже він із дитинства є великим прихильником футболу. У колі однодумців очільник області пригадав, як, будучи хлопчаком, займався у дитячій групі підготовки «Шахтаря».
З того часу минув не один рік, але прихильність до футболу, говорить Сергій Тулуб, у нього тільки зміцніла. Сьогодні він із гордістю констатує успіхи свого дітища – ФК «Славутич». Всього за рік новостворена команда досягла чималих висот.
На досягнутому ні гравці, ні тренерський склад зупинятися не збираються. У цьому їх гаряче підтримують численні вболівальники. Очільник Черкащини Сергій Тулуб у свою чергу пообіцяв, що також не полишить молоду команду і всіляко підтримуватиме черкаських футболістів.
Наприкінці зустрічі кожен з учасників заходу, а це і гравці, і тренерський склад, і вболівальники отримали пам’ятні подарунки від обласної влади. На такий позитивній ноті завершився цьогорічний футбольний сезон. Черкаські шанувальники цього виду спорту побачать своїх улюбленців на полі вже наступної весни.

  • Facebook