Черкащина: шляхом реформ. Соціальна програма для молоді

 ...
       

Традиційними для голови Черкаської обласної адміністрації Сергія Тулуба стали зустрічі із журналістами Черкащини. У формі діалогу присутні можуть ставити свої питання, адже влада відкрита до людей. Чергова така зустріч відбулася днями. Передусім медійники поцікавилися станом реалізації соціальних програм, спрямованих на покращення умов життя молоді. За словами Сергія Тулуба, він радий з того, що нині на Черкащині кількість молодих сімей стрімко збільшується. Лише за останній рік побралися більше тисячі пар, молодших за 30 років. Збільшується від цього і народжуваність.

Серій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ви ж бачите, як держава завдяки ініціативам президента підтримує молоді сім’ї і ті, які мають дітей. В 2.5 рази збільшилася допомога на одну дитину. Якщо кілька років тому на третю дитину і наступних дітей вона складала в районі 52 тисяч гривень, то зараз – більше 109 тисяч».

Набирають обертів на Черкащині і програми із будівництва соціального житла, а також доступного житлового кредитування. Грошові позики надають відомі банки. Нині вже шість осіб отримали такий кредит.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «В чому він полягає – в тому, що люди отримують під 16 % ставку кредит на купівлю житла від 40 до 58 кв.м. Люди платять 25 %, держава компенсує 13 %, тобто людина платить від 2-3 %. За свій рахунок людина сплачує лише за різниці житлової площі».

Нині на Черкащині поширення набуває практика усиновлення. Лише цьогоріч більше 30-ти дітей-сиріт отримали повноцінні сім’ї.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Сьогодні у нас близько 2600 дітей – сироти. 81% – діти, які виховуються в сім’ях громадян. Це найвищий показник по Україні».

Нині в області активно сприяють вирішенню проблеми житла для дітей-сиріт віком до 18-ти років. Не більше 14 відсотків з них мають власний дах над головою. Та вже цього року, обіцяє Сергій Тулуб, ситуація суттєво зміниться на краще.

Цікавилися журналісти і станом медичної галузі, адже нещодавно люди у білих халатах відзначали своє професійне свято. На Черкащині працює більше 30 тисяч медичних працівників. З них більше 2-ох тисяч – у сільській місцевості.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Саме тут ми бачимо необхідність кроків, які започатковані урядом України. Саме головне створити умови для молодих спеціалістів, які повинні приїхати до села. Саме над цим працюємо. В минулому році до нас прийшло близько 80 молодих фахівців. 50 з них поїхали саме на село. 12 дали житло. Для нас це головне, забезпечити саме лікарів сільської місцевості».

Найкраще ці програми втілюють у місті Ватутіне, у Чорнобаївському та Тальнівському районах. Важливим у цих реформаторських рухах, говорить Сергій Тулуб, є створення амбулаторій сімейного типу у сільській місцевості.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Минулого року ми реорганізували 9 дільничних лікарень, одну селищну лікарню в амбулаторії сімейної медицини. Впродовж цього року реорганізували 4 дільничних лікарні і сьогодні покращується їх матеріально-технічна база. Загалом у нас працює 150 закладів загальної практики сімейної медицини».

Нині посадовці активно працюють і над покращенням матеріально-технічної бази медичних закладів області.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Виділено державою 60 млн грн., розроблені пропозиції щодо придбання обладнання. Вже найближчим часом будемо його монтувати, щоб покращити якість медичних послуг».

А своїми здобутками у соціальній, економічній та культурній сферах черкащани поїдуть поділитися до Сполучених Штатів Америки. Про поїздку, яку планували довго і ретельно, участь у якій візьмуть більше півсотні делегатів, журналістам із гордістю розказав голова Черкаської обласної державної адміністрації.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Ця поїздка готувалася більше ніж пів року. Туди поїде черкаський народний хор, бандуристи, митці і підприємці. Програма насичена. Нею передбачена зустріч в ООН з генеральним секретарем, передбачено представлення черкащини в дипломатичних місіях в ООН, перебування і представлення черкаської області і нашого бізнесу на фондовій біржі. Передбачена зустріч із губернатором штату Нью-Джерсі і підписання деяких документів.

Програма триденного візиту буде дуже насиченою. У день передбачено по три-чотири заходи. Головне, говорить Сергій Тулуб, щоб іноземці побачили багату українську культури, наші звичаї, оцінили здобутки останніх років. задля цього делегати везуть численні презентаційні матеріали, щоб відкрити для американців Черкаську область.

  • Facebook