Обласний центр: перспективи і розвиток

 ...

      

Дата виходу

Час виходу

субота

18:30

вівторок (повтор)

20:10

Дотепер на всю Україну лише Черкащина не мала обласної дитячої лікарні. Це притому, що кожен третій малюк в області народжується нездоровим. Це одні з найгірших показників в країні. Скоригувати сумну статистику міг би сучасний лікувальний заклад. Там діти отримували б кваліфіковану медичну допомогу. Будувати дитячу лікарню вирішили та й розпочали ще в кінці вісімдесятих.
За 22 роки Україна змінила чотирьох президентів, область – шістьох губернаторів. Незмінним залишався лише статус лікарні-довгобуду. На її зведення за ці роки витратили понад 100 мільйонів гривень.
Рік тому, у квітні, тоді ще новопризначений очільник області Сергій Тулуб уперше побував на об’єкті. Він був шокований темпами будівництва. На горіхи дістали і його тодішні заступники, і підрядники.
Очільник облдержадімінстрації наказав усім причетним до будівництва лікарні щотижня звітувати про роботу. А головне – всіма можливими та неможливими зусиллями – добудувати лікарню за рік.
І рівно через рік, у квітні 2011-го, вже добудовану дитячу лікарню приїхав особисто відкривати Президент України Віктор Янукович.

Запрацювала обласна дитяча лікарня вже наприкінці вересня. Тепер такий медзаклад у всій країні ще треба пошукати, говорить головний медик області Володимир Брожик. Уперше він тут побував зо 5 років тому. Згадує: це був будівельний майданчик, порослий бур’яном.
Маленьких черкащан лікують на 36 тисячах квадратних метрів. У всіх відділеннях – гарний ремонт і найсучасніше обладнання.
Воно вартує 20 мільйонів гривень. Це кошти державні. І поки міські медзаклади потерпають від браку дитячих лікарів, тут із ними, кажуть посадовці, проблем немає. Штат із понад вісімсот працівників – сформований.
Зараз лікарня вже майже наповнена маленькими пацієнтами. Розрахована ж вона на 350 ліжок.
Спершу в лікарні із десяти відділень запрацювала лише половина. Затримку обласні чиновники пояснюють бюрократією. Та натепер усі узгодження вже є.
Днями в дитячій лікарні провели перші планові операції. Для тутешніх працівників це – особлива подія, зважаючи на те, стільки медзаклад будували.
Головний лікар дитячої обласної лікарні каже: поперед у всіх працівників ще сила-силенна роботи. А найбільшим нинішнім досягненням називає те, що медзаклад нарешті запрацював і вже допомагає маленьким черкащанам одужувати.
Обласне керівництво визнає: самотужки Черкащина такого гіганта не потягне. Річне утримання лікарні коштує не менше сорока мільйонів гривень. Це кошти на зарплати працівникам, оплату комунальних послуг, закупівлю медикаментів і харчування пацієнтів. Найліпше буде, кажуть обласні керманичі, якщо лікарня стане міжрегіональною. Для пацієнтів із інших областей, запевняють, місця тут вистачить. Зате фінансуватиме заклад держава.

  • Facebook
>