Українців вже лякають «інтервенцією», аби вони тільки на майдан не пішли

 ...
Українців вже лякають «інтервенцією», аби вони тільки на майдан не пішли

Не помітити процесу радикалізації українського суспільства нині не може тільки сліпий. Яскравим доказом прогресуючого зростання радикальних настроїв українського суспільства є результати останніх парламентських виборів. Понад 10 відсотків голосів виборців несподівано для багатьох набрала радикальна політична сила національного спрямування ВО «Свобода». Показали вибори і різкий, карколомний злет симпатій до компартії. І одні і інші виступили виразниками сподівань чималої кількості українців, яких «задовбала» анархія і бедлам псевдодемократичного устрою України. Обидві сили зіграли на настроях цілих суспільних груп, які відкрито тяжіють до «сильної руки».

«Сталіна на них нема!». - Хіба раз за останні роки доводилось чути цю фразу із вуст типових трудяг, які кривавим потом здобувають свій хліб насущний, і щодня бачать ті несправедливості, які стали візитною карткою реальної української дійсності?

Словом, підґрунтям радикалізації суспільства виступають всі ті огидні явища, які як паразити вгризлись у плоть нашої молодої держави, і загрожують її зжерти.

Безпринципність, безвідповідальність і повна відсутність совісті у вищих посадовців держави, вкупі із їхнім озвірілим переслідуванням лідерів опозиції, буквально форсують і без того вже аж надто високі темпи зростання радикальних настроїв.

Чи буде вибух? - Вже давно не ставлю цього запитання. Натомість ставлю інше – коли?

Не може не розуміти цього і влада. Розуміє. Тому натужно шукає способи зупинити невигідні для неї процеси. Причому виключно такі, які допоможуть їй викрутитись, не міняючи своїх принципів та вподобань. Один із найкращих у цьому сенсі – посіяти у суспільстві страх.

Новий майдан неминучий. Причому, новий майдан однозначно буде жорсткішим за той, який був у 2004-5-му роках. Тому хитромудрі політтехнологи вирішили лякати українців примарою зовнішніх ворогів. Мовляв, вийдете на майдан – викличете дестабілізації ситуації в країні. А цим одразу скористаються зовнішні вороги.

Саме із передбаченням такого сценарію подій виступив на телеканалі TVI колишній керівник Служби безпеки та Комітету з питань розвідки при президентові Кучмі Ігор Смешко. «Повторення політичного протистояння зразка 2004 року може призвести до інтервенції в Україну з боку інших держав. Можуть з'явитися сили на кордонах України, щоб "стабілізувати" ситуацію в середині», - зазначив він. В унісон йому пророкує і політолог Кость Бондаренко. От тільки у своїх пророцтвах він пішов ще далі, назвавши винуватців виникнення деструктивних рухів. А ними, на його розсуд є радикальні націоналісти

- Ігор Петрович Смешко - людина дуже поінформована. Він знає реальність, соціологію. Чудово розуміє, чим загрожує невдоволення наших східних партнерів. Залишилося менше року до підписання Києвом Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Після цього Митний союз стане не актуальний. Тому Росія теоретично може вдатися до підтримки деструктивних рухів в Україні — особливо радикальних націоналістів. Завдання Москви — радикалізувати обидві частини країни одна проти одної до максимуму, який тільки можливий. З іншого боку, в Україні ймовірний новий Майдан. Якщо 2004-го його підтримали американці, то наступного року це можуть зробити росіяни. А Майдан може бути як мирний, так і з провокаціями, навіть із застосуванням зброї. Також Москва розпалюватиме непорозуміння між Україною та Європейським Союзом. Мета — не допускати євроінтеграцію Києва. Пропонуватимуть і пряники. Мовляв, вступите у Митний союз — отримаєте газ по 165 доларів. А не захочете — ми вам влаштуємо купу проблем, - розповів він.

(Джерело: Gazeta.ua).

У чий бік Кость Бондаренко пожбурив каменюку, і в чиїх інтересах, українців лякає Ігор Смешко – ясніше ясного. «Меседж» у обох один: «Вийдете на майдан – знищите незалежність і державність України».

А тепер давайте проаналізуємо. Хто із наших сусідів дійсно насмілиться почати інтервенцію? Територіальні претензії до України висловлювали тільки Румунія і Росія. «Вождь» останньої Путін, навіть публічно заявляв про те, що не визнає нашу державу, називаючи її «політичним непорозумінням». Тому певний сенс у заявах Бондаренка та Смешка є. Проте кидатись словами одне, а стати у очах всього світу агресором – зовсім інше. Ні Росія, ні, тим більше Румунія на це не піде. Та й Євросоюз, ООН і НАТО не дозволять цього зробити. Росія надто береже власний міжнародний авторитет, щоб так по-дурному в одну мить його втратити. Якщо вже в Україні й виникне настільки жорстке протистояння, яке може розв’язати громадянську війну в країні, то замість інтервенції отримаємо миротворчий корпус «блакитних шоломів». Втім, жодних підстав для початку громадянської війни в Україні теж немає. Бо тут немає ні протистояння між окремими етнічними групами, ані сепаратистів, чи політичних угруповань, здатних влаштувати збройний переворот.

Натомість, є загальне невдоволення народних мас політикою купки людей, що поки утримують владу. І це невдоволення щодня зростає.

  • Facebook