Євромайдан: Битва духу

 ...
Євромайдан: Битва духу

Тепер вже мабуть всім зрозуміло, що у протистоянні із народом влада обрала варіант, який веде країну у прірву. Україна вже близько до «румунського» варіанту.

Один із трьох варіантів розгортання революційних подій, про які я писав у попередньому пості, вже почав розгортатися. Це жорстка, протиправна і кривава боротьба режиму проти учасників Євромайдану. Всі бачили, що режим, щоб придушити повстання нації проти жадібної, злодійської, агресивної і антиукраїнської за суттю влади, застосував кулаки, кийки і чоботи «Беркуту». Кидав на Євромайдан внутрішні війська. Кадри кривавих подій і беззаконня влади вразили українських патріотів в Україні і за її межами. Українці за кордоном відкрили свої майдани на знак солідарності із Євромайданом у Києві. На вулиці виходять всі, хто вважає себе патріотами від старого до малого. І чим дужче давить влада, тим більше людей приїздить на майдан і стає на барикади. І цей процес вже не зупинити. Національний спротив набирає сили, а режим щогодини слабшає, втрачає ініціативу і контроль над ситуацією. І стає ще агресивнішим, чим провокує мирних людей у відповідь на силу застосувати контрсилу.

«Мусора», а не міліція. «Судилища», а не суди. «Опричники», а не слідчі

Події в країні і столиці показали, що в Україні немає міліції, а є «мусора». В Черкасах міліція разом із «тітушками» не давала підняти над мерією Черкас прапор ЄС, хоч це було погоджено із усіма службами, що підтверджено документально. В Черкасах більше немає намету опозиції під Черкаським виконкомом. Намет – приймальню депутата ВРУ Миколи Томенка знесли і вкрали люди у жилетах працівників комунальної галузі міста. І хто це робив? Комунальники, чи «тітушки» у жилетах комунальників? Швидше друге.

В Україні зникла навіть ілюзія існування неупереджених судів, суддів, неупередженого слідства, чесних прокурорів, слідчих, працівників СБУ. Близько десяти побитих «беркутами» учасників мирного майдану утримують за гратами і звинувачують у скоєнні злочинів. І, у той же час, до відповідальності за побиття людей не притягнено жодного «беркута». Суди перетворено на судилища. Слідчі – не слідчі а «опричники». Влада йде по «бєспрєдєлу», а громадян змушує діяти в межах закону. Зухвалість. Підлість. Абсурд. Цьому немає прощення. І не буде. Після перемоги всі органи правосуддя і правопорядку, що дискредитували себе служінням диктатурі, жде люстрація. Повна і беззаперечна.

Досі не відома доля десятка зниклих безвісти під час організованих «тітушками» і «Беркутом» провокацій біля Адміністрації Президента. Мені хочеться вірити, що ці люди живі. Але ця віра згасає. Їхня кров на руках режиму і його посіпак.

Що робити?

Євромайдан мусить стояти і залишатися мирним. Спокій, витривалість і сила духу – такі правила цієї війни. Війни, яку влада розвязала проти власного народу.

Є чутки, що у опозиції і активістів майдану немає чіткого плану, що серед майданівців шириться розчарування. Це – брехня і провокація. Щодня до Києва їдуть тисячі людей на Євромайдан, щоб стояти до перемоги. План дій є. Це – звільнення з-за грат і припинення кримінального переслідування активістів майдану. Притягнення до кримінальної відповідальності всіх винних у побитті мирних людей від рядового міліціонера до Міністра внутрішніх справ. Уряд Азарова, що забруднив себе кровю невинних, має піти у відставку. Президент повинен оголосити перевибори Президента і парламенту України. А для цього Євромайдану треба вистояти. Інакше режим переможе і країну накриє хвиля репресій.

Чим довше Янукович впиратиметься, тим більше людей виходитиме на майдан і менше терпіння у них залишатиметься. А відтак, міцнішатиме і вірогідність четвертого варіанту розвитку подальших подій. І не «оксамитового» чехословацького, а жорстокого «румунського».

  • Facebook