Фестивалі, які потрібні Черкасам

 ...
Фестивалі, які потрібні ЧеркасамFacebook / Олександр Згіблов

Відвідав сьогодні Черкаський книжковий фестиваль. Придбав чотири книги. Три видання Шкляра, одне – "Як Кока-Кола захопила світ".

Такі фестивалі потрібні місту.

Ще у 2007 році наша команда на чолі із мером Сергієм Одаричем започаткувала хороші проекти: щороку у місті проходили десятки фестивалів. Фестивалі Крижаної і Кам’яної скульптури, фестивалі "Древляндія", Співочі вечори тощо. Місто розвивалося. З’являлися нові локації. Це дало поштовх до розвитку паркових зон. Про Черкаси дізнавалися в Україні та світі.

Всіма тими фестивалями займалася влада. Ми йшли до того, щоб такі заходи мала б проводити громадські організації, активні люди.

У 2015 році після зміни влади на фестивалях міська влада поставила хрест. Точніше на їх організації і проведенні. Влада обмежилася кашею на 9 травня, концертом в Долині троянд на День міста і святом на День Незалежності. Ніби фестивалі і є, бо до кожного заходу приписують слово "фестиваль", а по духу і змісту немає.

З того часу за цю нелегку справу взялися активісти і громадські діячі. І повірте у них виходить це краще, ніж у влади. Денис гайда організував і продовжує проводити "Гайда Фест", Вікторія Лаврентьєва – фестиваль "Кіношот", Ольга Касьянова - "Summer Challenge", Людмила Фіть - книжковий фестиваль та інші.

Що стосується книжкового фестивалю. Я люблю читати. Але переважно економічну і розвиваючу літературу. Про розвиток корпорацій, про виходи компаній на світовий ринок, про енергоощадні технології у виробництві. Мені здається, саме цієї літератури не вистачає.

Вдячний всім тим, хто організував у Черкасах цей фестиваль. Привіз понад 50 видавництв, організував тематичні зустрічі із сучасними письменниками. Респект вам.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

 

  • Facebook
>