"Всі разом – і мер, і депутати!": позиція "вільних демократів" про перевибори у Черкасах

 ...
"Всі разом – і мер, і депутати!": позиція "вільних демократів" про перевибори у Черкасахpvd.ck.ua

Як лідер "Вільних демократів" одразу заявлю: наша політична сила не проти перевиборів у Черкасах. Але хочу запропонувати умову: всі разом і мер, і депутати! І тоді буде розставлена крапка у маніпуляціях. У Анатолія Бондаренка немає більшості у міській раді, однак є радники, які кажуть: "Налякай їх виборами". Є частина політичного бомонду, яку не обрали в міську раду на останніх виборах, тому вони в один голос, як мантру, повторюють: "Перевибори, перевибори".

Юридичні підстави для перевиборів відсутні.

Юридичних підстав розпустити міську раду Черкас немає. Ті пункти, про які говорить міський голова Бондаренко, у більшості випадків стосуються господарської частини міста, а точніше земельної.

Міська рада не виділила одному генералу землю, мотивуючи тим, що спершу наділи мають отримати реальні АТОвці, які воювали на передовій, а не вищі офіцери, що тинялися в тилу. Генерал звернувся до суду і виграв його. Тепер мер Бондаренко намагається дорікнути міським депутатам, що вони неправі і їх треба розпустити. І таких справ – 15. Усі вони скандальні і коли мер говорить, що міська рада не права, то у мене закрадається думка, що він стоїть на боці генералів, а не звичайних АТОВців.

Розпуск ради від Ради

За всю історію України я не пригадую жодного випадку, коли Верховна Рада проголосувала за розпуск міської ради обласного центру. Хоча ні. Був такий випадок. У 2014 році. Тоді Верховна рада розпустила Черкаську міську раду, в якій протягом року з 2013 по 2014 плідно рука об руку працювала "Батьківщина" і Партія Регіонів. Тоді Одаричу вдалося домогтися розпуску ради. Але Бондаренко не Одарич. І мотивація тоді була куди серйозніша, ніж зараз!

А тепер проаналізуємо, чи погодяться на перевибори в окремому обласному центрі провідні політичні сили представлені в парламенті
Ті, які будуть проти:
БПП – 138 голосів 
РПЛ – 21 голос
Народний Фронт – 81 
Разом – 240 голосів
Якщо хтось і погодиться, то є ще 50 голосів позафракційних і група "Воля народу" (18 голосів). То їхніх голосів вистачить, щоб не йти на "поводу" у радників Бондаренка.

На вибори всі разом!

Міський голова Анатолій Бондаренко, вочевидь, отримав результати соціології, де йому соціологи "намалювали" рейтинг в 30-35% і сказали, що він не переможний. Все це добре, але рік тому у Бондаренка був рейтинг 67%. Втрата за рік мінус 35%. Це ж треба так "розтринькати" довіру жителів. І тут я нагадаю, що вибори у нас в два тури. 35% не достатньо, щоб перемогти в першому турі. А в другому турі, маючи шалений анти рейтинг, можна пролетіти… І впевненість у "непереможності" може зіграти поганий жарт. Наполеон теж вважав себе непереможним. Закінчив життя в засланні.

Тому якщо мер Бондаренко хоче виборів, то краще на них йти всім разом і меру і депутатам. Але мер не подав щодо себе жодного звернення до Верховної Ради. Що ж так? Слабо? Боїмося втратити "усе, що було нажито непосильним трудом"?

Пропозиція "Вільних демократів"

Одним пострілом – трьох зайців. Вибори міської ради, вибори мера Черкас і приєднання найближчих сіл до Черкас (Свідівка, Геронимівки, Червоної Слободи, Хуторів і Руської Поляни). Такі собі вибори в Черкаську ОТГ. І місто розширимо, і нових черкащан в нашу велику родину запросимо, і нову міську раду оберемо (у такому випадку депутатів буде більше) і нового мера виберемо.

  • Facebook