Про карантин і дистанційне навчання в Черкасах

 ...
Про карантин і дистанційне навчання в Черкасах 24tv.ua

Дистанційне навчання школярів під час карантину... Чи є воно в Черкасах? А немає... Є вайбери, де "дають завдання": наприклад, одне із завдань – "У другій вправі олівцем над кожним словом має бути написаний переклад. Фотографуємо і відправляємо відповідь у фото"... І вкладений файл... ПДФ... у вайбер... (це не моя школа, якщо що, а знайомих. Але таких прикладів, гадаю, назбирається в кожній школі чи класі).

Дане завдання передбачає: наявність вдома в кожного учня принтера. Або дитина має переслати батькам, щоб ті роздрукували на роботі (якщо є така можливість, чи батьки не на карантині). І це лише маленька частина айсбергу некомпетентності нашого департаменту освіти.

Чому саме департаменту? Бо в принципі саме він мав, ще кілька років тому (під час перших грипозних карантинів) потурбуватися про методику дистанційного навчання. Але ніхто і не почухався. Хоча нє, брешу.. Колись мені було обіцяно, що така можливість з'явиться коли будуть впровадженні елеткронні щоденники ошколи. Але щоденники є – дистанційної освіти немає.

В той же самий час є купа інструментів для того, щоб організувати повноцінне навчання дітей онлайн – з відеоконференцією, завданнями, тестами, перевірками, оцінками. І без ось таких от файлів пдф в вайбери.

Колись я вже пропонував впровадити хоча б Гугл Клас (він безкоштовний і є повно матеріалів як ним користуватися, спільнота вчителів, які його впровадили в себе в інших містах)

На сьогодні можна використовувати і інші сервіси – безкоштовні, умовно-безкоштовні, платні (для любителів витратити бюджетні і не лише кошти). Але чомусь мені здається, що миші і далі будуть колотися, але їсти кактус і розповідати що то мармелад.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

 

 

  • Facebook