Про перший турнір та перемогу "Черкаських Мавпеняток"

 ...
Про перший турнір та перемогу "Черкаських Мавпеняток"Facebook / Taras Kolomiyets

25 травня 2019 р. стало особливою датою для нашої наймолодшої баскетбольної команди України "Черкаські Мавпенята". В цей день наші діти 2011-2013 р.н. поїхали у свій перший виїзний турнір в м. Переяслав-Хмельницький та здобули першу перемогу.

Все розпочалося ще восени 2016 року, коли мій друг по баскетболу Євгеній Ткаченко запропонував мені та ще декільком нашим друзям-баскетболістам, розпочати тренувати наших 4-річних синів. Звичайно, що ми, як батьки баскетболісти, погодились на таку пропозицію. В процесі роботи до нашого маленького колективу долучалося все більше хлопчиків, які хотіли випробувати свої сили в баскетболі.

Так швидко промайнули 2,5 роки регулярних тренувань під керівництвом Євгенія Ткаченка і настав час випробувати сили своїх дітей з іншими командами. Однак ми постали перед проблемою, що в Україні, принаймні в межах найближчих областей, немає команд нашої вікової категорії. Тож, коли нам поступила пропозиція від Федерації Баскетболу Київської Області прийняти участь в заключному турі юнацької баскетбольної ліги Київської області сезону 2018-19 р.р., серед юнаків 2009 р.н., ми без вагань погодились на дану пропозицію, не зважаючи на те, що наші дітки на 2-4 роки молодші за суперників. В такому віці від 6 до 10 років, як розумієте, кожен рік має велику перевагу під час спортивних змагань.

В день виїзду тренер нашої команди Євген Ткаченко розказав про цінність і роздав нову форму юним гравцям, яка виконана в командних кольорах і з логотипом рідної команди БК "Черкаські Мавпи". Діти з великою гордістю одягли свою першу іменну форму, яку згодом будуть берегти все своє подальше життя.

Перші дві гри з "СТУГНА-БАСКЕТ-09" (м. Українка, тренер Денис Кайдаулов, зелена форма) та "ПЕРЕЯСЛАВ-09" (тренер Ірина Бикова, чорна форма) наші "Мавпенятка" прогнозовано програли, адже грали проти вже досвідчених хлопців, старших на 2-4 роки. Рахунок матчів 47:8 та 37:8 відповідно . Однак ці перемоги наші суперники здобули не зовсім легко. Наші хлопчики боролися на кожному сантиметрі баскетбольного майданчику. На це їх налаштовував тренер перед кожним з матчів. По завершенню матчів тренер проводив аналіз гри та мотиваційні бесіди зі своїми маленькими гравцями. Це значно підбадьорювало наших хлопчиків і давало наснаги на третій, вирішальний матч ігрового дня.

Так сталося, що наш тренер був вимушений покинути команду перед третім матчем, адже йому потрібно було їхати в м. Боярка, Київської обл., на матч своєї основної команди "Черкаські Мавпи – 06". До речі, наступного дня вони завоювали звання бронзових призерів ВЮБЛ, Дивізіону Б. Тож Євгеній назначив мене "тренером" нашої команди 2011-2013 р.н. на останній матч проти переяславських хлопчиків 2010 р.н.

Для мене ця роль була не нова, але вперше довелося керувати такими маленькими гравцями. До визначеної задачі – здобути перемогу в останньому матчі – я поставився максимально серйозно. Тепер вже я налаштовував хлопчиків на гру. Не можу передати свої відчуття, коли майже з два десятки маленьких хлопчиків уважно слухають твої настанови, поради, а потім із дитячим завзяттям починають викладатися на майданчику проти більших суперників.

Вирішальний матч з командою "ПЕРЕЯСЛАВ-10-11" (тренер Олена Тесля, жовта форма) ми розпочали досить жваво і результативно. Це вже був третій матч за день і неозброєним оком було видно, що хлопці з кожним матчем все впевненіше грали в баскетбол, як в нападі, так і в захисті. На велику перерву ми пішли з рахунком 6:14, на користь "Мавпенят". В перерві вже охриплим голосом дав нашим хлопчикам настанову тільки перемагати. Після перерви наші суперники додали в грі, але наші хлопчики не здавались, не зважаючи на втому та свій маленький вік. В результаті, після двох точних штрафник кидків від Данііла Бачурина, встановився остаточний рахунок в матчі 21:26 і наші "Мавпенята" здобули свою першу перемогу в офіційному баскетбольному матчі! Радісним емоціям маленьких баскетболістів та їх батьків не було меж!

Цей матч фізично та морально виснажив мене. Таке враження, що я весь матч грав разом з дітьми. По суті так і було, коли я емоційно бігав вздовж лицьової лінії і гучно підказував діткам, як діяти в ігрових ситуаціях. Як результат, зірваний на декілька днів голос.

Під час нагородження відзначили декілька гравців "Черкаських Мавпеняток": 
MVP команди – Михайло Міровитський (№1);
найрезультативніший гравець команди – Гліб Струков (№7), 14 очок;
наймолодший гравець турніру – Дамір Ткаченко (№4), 6 років.

Я дуже пишаюсь своїм сином Даніілом (№23), який проявив характер і боровся в кожному ігровому епізоді. Для нього і для всіх наших хлопчиків, цей турнір і перша перемога, дали великий досвід та мотивацію в їх маленькому віці! Пишаюсь нашим тренером та його маленькими вихованцями! Вже через рік ми офіційно заявимо нашу команду в турнір ВЮБЛ для хлопчиків 2010 р.н.

Від всієї черкаської делегації виношу подяку та повагу всім організаторам турніру, тренеру та батькам наших діточок, які які за власні кошти замовили якісну баскетбольну форму для дітей та організували спільний виїзд команди до м. Переяслав-Хмельницький.

Цьому гарний приклад подав ще в середині 90-х років меценат баскетболу і нинішній голова ФБУ Михайло Бродський. Ще тоді, він разом із олімпійським чемпіоном "Сеула-88" з баскетболу та бувшим гравцем НБА Олександром Волковим, вони разом заснували відомий юнацький баскетбольний турнір "Кубок Волкова". Завдяки цьому турніру в українському баскетболі з’явилось багато яскравих та відомих гравців. Будучи зовсім юними, ми мріяли прийняти участь в цьому турнірі. Зараз, вже як батьки, ми допомагаємо нашим дітям роботи перші кроки до успіху в баскетболі і подальшому житті!

Влітку веземо наших діточок на інші баскетбольні турніри, організовуємо тренувальні табори. Наша мета – чемпіонство "Мавпенят"!

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

  • Facebook
>