Як думки перетворюються на болячки?

 ...
Як думки перетворюються на болячки?

Восени і навесні, а особливо – у людей похилого віку – загострюються психосоматичні хвороби, які можуть виявляти себе тривогою, порушенням сну, болем за грудиною, задухою, слабкістю…

І починаються довгі походи до лікарів-терапевтів, гастроентерологів, неврологів, витрачають час, гроші і здоров’я на тривале лікування різними препаратами – від усіх проявів того, що насправді має глибоку психологічну причину. Часто такі спроби лікування навпаки загострюють психосоматичні розлади. Люди можуть лікувати хвору спину, "сидіти" на знеболювальному – насправді ж це є тілесним виявом сезонного депресивного розладу.

У нашій медицині це поширено значно менше, європейські ж лікарі – якщо не вбачають явної причини проблем зі здоров’ям у результатах аналізів крові, УЗД або рентгену – направляють хворих до психіатра. Наші хворі зазвичай потрапляють до нас через 1-3 роки ходіння по лікарнях.

Тож, якщо ліки від хвороби, яка загострилася восени (або навесні) не дають ефекту, якщо недуга тривала, а явної її причини немає – я б радив, а особливо – людям похилого віку, зі слабкими судинами, з хронічними хворобами – звернутися за консультацією до психіатра. На жаль, проблема психосоматики все частіше стосується і досить молодих людей, навіть 20 років: зменшення фізичних навантажень у середовищі молоді, поширення харчування фаст-фудом і мода на нездоровий спосіб життя взагалі знижують витривалість організму і опір його хворобам, в тому числі – психосоматичним.

 

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

  • Facebook