Досить наступати на граблі. Пора братись за розум

 ...
Досить наступати на граблі. Пора братись за розум

Читачі мого блогу часто висловлюють думки про те, що українці, мовляв, не стелепні збудувати демократію. Голосують за «красівих, які гарно балакають» і т. п. Яскравий приклад - комент від Баби Параски: 31.03 09:50

Баба Параска

«Володю, у вас дуже патріотичний пост, який вселяє надію. Але не всі думають так, як ви. Хотілося б, звісно, думати, що ми належимо до сильної та волелюбної нації. Але події останніх років свідчать про протилежне. Взяти хоча б обрання Партії Регіонів та Януковича до влади (про місцевих вже й не кажу). Хто за них голосував?Це не гречкосії і не чухраїнці. Це цілковиті бовдури і ідіоти, які підставили і себе, і своїх більш розумних сородичів, кинули їх на голодне існування. Поки розумні люди не зберуться і не повбивають усіх ідіотів, нічого путнього у нашій державі не буде».

Такі думки мені нагадують анекдот: "Щоб у світі настав мир, треба щоб усі хороші люди зібрались і повбивали всіх поганих". Жарт жартом. Але висновки із цього треба зробити усім, якщо ми не хочемо, щоб Україна потопала у крові як свого часу Югославія.

За Януковича голосували із різних причин: хтось повірив у його обіцянки (їх нині верховна влада ігнорує, або виконує із точністю до навпаки). Хтось, підтримати лідерку "Батьківщини". Бо знають яке "шобло" зібралось під прапорами черкаської "Батьківщини" і що вони нищать цю політичну силу із середини. І це, не дивлячись на те, що у черкаському БЮТі є чимало хороших людей. У цей вівторок об'єднана опозиція на знак протесту на клумбі перед обласним Білим домом садила «азаровську» картоплю. А де в цей час були наші бютівці? У носі колупалися? Тимошенко має розуміти, що короля робить свита і їй доведеться зробити відповідні кадрові висновки. Інакше і вона піде на смітник історії. Інші, голосуючи за Януковича, віддали голос не проти Тимошенко, а проти негативних моментів, спричинених кризою. Однак тепер, усі вони волають: "Повеніть нам кризу Тимошенко, коли бензин був по 5 гривень, а долар по 6".

Демократію, як справді народовладдя, за один день не збудувати. Англія її будує із 1215 року - тоді король Джон Безземельний (я б його назвав «Джоном Безхребетним») підписав «Хартію вольностей». А ще через півстоліття у Англії почав працювати перший у світі парламент. У Франції аналогічний англійському інститут самоврядування - Генеральні Штати - почав працювати із 1301 року. США стали державою із 1773 року, і відтоді рухаються у напрямку демократії. Але досі жодна зі згаданих держав завершеної універсальної демократичної системи не збудували.

Треба бути дуже наївними, щоб сподіватись, що демократію в Укарїні вдасться збудувати за один день, місяць чи рік. Про яке самоврядування може йти мова, коли дехто із українців не червоніючи каже, що голосуватиме за того, хто дасть 100 гривень? Та за таких умов до влади не жодного разу не прийде здорова політична сила, демократичного спрямування. Всі, хто помилявся, мають це усвідомити. Досить наступати на граблі. Пора братись за розум.

  • Facebook