Одарич поверне собі посаду, якщо черкаська Феміда буде справедливою

 ...
Одарич поверне собі посаду, якщо черкаська Феміда буде справедливою

Найважливішими подіями останніх днів в Україні був фінальний акорд всеукраїнської акції опозиції «Вставай, Україна», що відбулась у минулу суботу. У Києві опозиція, не зважаючи на перешкоди і провокації зібрала близько 15-20 тисяч прихильників. З огляду на кількість учасників, Україна ще не встала, а тільки зробила якісь перші рухи у цьому напрямку. Причин пасивності українців багато, але найголовніша – це певні сумніви, які громадяни мають щодо того, наскільки опозиційні лідери готові до того, щоб від слів про об’єднання, перейти до конктертних дій. Українці напружено чекають, визначиться до осені опозиція у питання про спільного кандидата в Президенти, чи ні. Якщо так, то стрімке зростання протестних настроїв в Україні забезпечене.

Події у Києві показали і те, що діюча влада, популярність у народі якої у порівнянні із рейтингами часів парламентських перегонів значно зменшилась, добровільно владу не віддасть. Броневик із морквиною, черниці із плакатами та спортсмени-забіяки, які робили все за для зірвання акції – це яскравий доказ упертого супротиву влади. Ймовірно, чим ближче до осені, політичні пристрасті у суспільстві наростатимуть, і цілком можуть вистрелити жорстким протистоянням між владою і її гайдуками та прихильниками опозиції.

Правоохоронні вкотре продемонстрували, що вони не можуть та й не хочуть виконувати покладені на них функції по забезпеченню правопорядку. Гопники на очах у міліції били журналістів, провокатори безперешкодно їхали у людську юрбу бронемашиною, яку до колони опозиціонерів супроводжувала машина ДАІ. Гасло: «Міліція із народом» непомітно трансформувалось у інше гасло: «Міліція із бандюками і провокаторами – проти народу».

Все це неймовірно небезпечні прояви. Горе тій країні, де правоохоронців ототожнюють із бандитами.

Головною ж інтригою у суспільному житті Черкас є питання, зможе відправлений у відставку мер Черкас Сергій Одарич повернути собі посаду чи ні?

Щодо причин і обставин тієї скандальної відставки вже писано-переписано.

Відставка мера проведена із порушеннями норми чинного законодавства. За імпічмент проголосувало 40 депутатів. Але у момент голосування депутат Олексій Арсенюк не мав депутатських повноважень, тому по факту у опонентів мера є лише 39 голосів.

Щоб імпічмент був законним, потрібно щоб його підтримало не менше двох третин голосів від складу ради. Склад ради Черкаської міськради, за рішенням обласної ради становить 60 депутатів. Тому 40 голосів – рівно дві третини. Однак, за законом, якщо мер бере участь у голосуванні, його голос враховується. Тому легітимним імпічмент був би лише тоді, якщо б це питання набрало не менше 41 голосу. Повторюю. По факту є лише 39. Цього явно не достатньо.

Сергій Одарич вирішив захищати своїх права у суді. І вже сьогодні видно, що і він і його опоненти підготувались до затяжної публічної боротьби у суді, найнявши дуже відомих українських адвокатів. Права Сергія Одарича захищатиме адвокат Валентина Теличенко, яка входить у групу захисту Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Опоненти, на противагу їй, запросили не менш відомого адвоката Анатолія Федура. А він брав участь у скандальних судових процесах у справах Миколи Агафонова, Гергія Гонгадзе, банку «Слов'янський», Бориса Колеснікова, Абдумаліка Абдулладжанова. Тож судові промови адвокатів обіцяють бути не просто цікавими, а мало не хрестоматійними.

Проте, результат судових воєн у справі Одарича, напевне, залежатиме виключно від принциповості черкаських суддів, які вестимуть судову справу. Складається враження, що їх у політичному протистоянні мера та його опонентів, зумисне зробили заручниками. Адже насправді суть справи дуже проста. За законом Сергій Одарич повинен здобуту перемогу, бо у відставку його відправили не законно. Тож судді у не простій, майже у патовій ситуації: рішення не на користь мера буде однозначно не законним.

Отже, Одарич обов’язково поверне собі посаду, якщо черкаська Феміда буде принциповою і ухвалить справедливе рішення.

Проте, мене чомусь не покидає думка, що суд, загнаний політичними амбіціями сильних світу цього у п’ятий кут, у розгляді справи тягнутиме кота за хвоста якомога довше. І саме для цього до участі у справі і запрошено знаменитих адвокатів. Бо хто, як не юристи, вміють заплутати просте і ясне питання так, що потім і чорт роги зламає?

  • Facebook