Новий блокбастер: «Таємниці «черкаського двору»

 ...
Новий блокбастер: «Таємниці «черкаського двору»

Черкащина, на порозі кардинальних змін. Захиталось крісло під найпотужніжим губернатором, із усіх, які управляли областю від початку незалежності. Принишкли як миша під віником і голови райдержадміністрацій. Провал на виборах Партії регіонів обов’язково приведе до ротацій у владних кабінетах. Це всі розуміють, і всі цього чекають. От тільки хто спливе у мутній воді перемін?

Напружене очікування невідомих змін завжди благодатний час для інтриг. І плетуть їх тепер, як хто може.

Вже «намалювався» на горизонті і претендент на посаду голови Черкаської облдержадміністрації. Це екс-есдек і екс-губернатор Черкащини часів першого пришестя Януковича, Вадим Льошенко.

В області циркулює багато чуток про те, що саме він і стане наступником Сергія Тулуба. Чутки про своє повернення на обласний престол підсилив і сам Льошенко.

Днями у газеті «Вечірні Черкаси» з’явилось інтерв’ю Льошенка, де він розбив в пух і прах курс та діяльність на Черкащині Сергія Тулуба. Пан Льошенко відкрито назвав опонента неефективним керівником.

З цього і почалось. Події в Черкасах розгортались майже так стрімко, як у трилерах режисера Хічкока.

За давньою черкаською традицією, крайньою у суперечці двох губернаторів вийшла типографія, яка входить до того ж медіа-холдингу, що й газета «Вечірні Черкаси».

У день виходу газети типографію, начеб-то, намагались закрити за нібито раніше виявлені порушення. Працівники держслужби, яким «випала честь» послужити Її Величності Цензурі, із півдня варили воду керівництву типографії, і пішли геть, обмежившись опломбуванням двох «неправильних» розеток.

«Вечірка» одразу здійняла ґвалт про цензуру, і тут же сама і застосувала прийом «фільтрації».

Прес-захід, присвячений темі наїзду на друкарню, проводився в умовах жорсткої конспірації. Список запрошених журналістів ретельно «чистили». Як наслідок, у «вихолощений реєстр» не потрапили не тільки журналісти комунальних та державних ЗМІ (щоб, бува, не розпатякали таємні плани «Вечірки» губернатору), але й опозиційного видання «Про головне». Думка про те, що редакції видань, які друкуються у цій типографії, кревно зацікавлені у тому, щоб типографія працювала, голови «конспіраторів» чомусь не відвідала. Ніхто не подумав і про інший, варіант подій, якщо б у порядку денному дійсно стояло питання про вчинення тиску на «Вечірку».

Значно логічніше було б заблокувати роботу газети, аніж закривати друкарню, у якій друкуються і підконтрольні владі видання. Ну, не вірю я, що хтось всерйоз намагався закрити друкарню. Думаю, якби справді хотіли, то закрили б. А так, ймовірно, тільки трохи полякали і все. От тільки хто лякав?

Не виключено, що всю ту катавасію із друкарнею хтось закрутив тільки для того, аби підсунути свиню губернатору. А він сам про те ні сном, ні духом? Хтозна. Напевно правди ми ніколи не дізнаємось. Що не кажи, а інтригувати на Черкащині люблять і вміють.

Кому справді не солодко, то це опозиційній газеті «Нова Молодь Черкащини», друк якої припинено. Є чутки, що типографії, у якій вона друкувалась, заборонено приймати до друку це видання. Ось де можливий прояв цензури. Хоча, реальний стан речей, поки що, невідомий.

  • Facebook