Місцевий депутат – раб для громади?

 ...
Місцевий депутат – раб для громади?lifedon.com.ua

Мене давно цікавить питання, якою має бути відповідальність депутата місцевої ради при відсутності його фінансового забезпечення. Адже кожна робота повинна оплачуватися. Депутати значну частину свого часу витрачають на зустрічі з громадянами, вирішення їхніх питань, на комісії, наради, сесії... До того ж виборці зазвичай впевнені, що всі депутати, в тому числі і міськради, отримують величезні зарплати.

Наведу порівняння витрат на забезпечення народних обранців. У "Нормах витрат на одного народного депутата в 2016 році" зазначено:

- місячний оклад депутата Верховної Ради – 6109 гривен (на руки 4800-4900). У депутата міськоі ради – 0;

- представницькі витрати - 17425 гривень у місяць має народний обранець до Верховної Ради. У депутата міської ради – 0;

- телефонні послуги депутата ВР коштують бюджету 489 гривен на місяць.

Місцевий депутат за власні кошти веде переговори. Знову – 0.

- компенсація за проїзд Україною складає 2376 на банківську картку депутата ВР. А наш місцевий депутат платить у маршрутці, хоч і при цьому вирішує питання як міста, так і багатьох тисяч своїх виборців.

- у депутатів ВР є ще відшкодування за найм житла у середньому 13800, а де і як живе місцевий депутат нікого не хвилює. Тобто знову - 0.

- канцелярські витрати наших парламентарів складають 62,5 гривні, а нашим місцевим депутатам вони напевно зовсім не потрібні, бо і тут маємо 0.

- для забезпечення ефективної роботи народного депутата ще 30 тисяч гривень йде на оплату діяльності їхніх помічників. Із них зарплатний фонд помічників складає 25076 гривень, 400 гривень - відрядження у виборчі округи. При цьому місцевий депутат також може мати помічників, але суто на громадських засадах. Знову – 0.

Отже, підіб’ємо підсумки. Утримання депутата Верховноі Ради коштує платникам податків понад 65 тисяч гривень щомісяця, а міської ради - уже звичний нам 0.


Депутат міської ради витрачає і свій час, і сили, і кошти, а суспільство, здебільшого, вважає його своїм рабом. Я постійно стикалась зі сталим переконанням наших громадян, що якщо ти депутат, то ти повинна вирішити ТУТ і ЗАРАЗ, ТЕРМІНОВО всі їхні проблеми, що накопичувались і формувалися роками, що у тебе не може бути особистого життя, адже проблеми громадян і громади загалом - це найперше і найголовніше, що може бути у житті пересічного депутата-громадянина. Тобто громада ставиться до місцевого депутата як рабовласник до свого раба. Але при рабовласницькому ладі рабовласник годував, поїв свого раба. А зараз демократичне рабство?!

  • Facebook