В Авдіївці представники ЄС на власні очі побачили наслідки війни

 ...
В Авдіївці представники ЄС на власні очі побачили наслідки війни

Разом з міністром закордонних справ Литви Лінасом Лінкявічусом , послом Литви в Україні Марюсом Януконісом і колегою Іриною Луценко відвідали Авдіївку. Дуже важливо, коли представники ЄС на власні очі переконуються в жахливих наслідках війни, розв'язаної росіянами проти України. Пан Лінас навесні 2016 був у Широкиному, сьогодні разом з колегами він побачив зруйновані будинки, обстріляну школу №2, де працював пункт гуманітарної допомоги і де загинув представник ДНС, побував на пунктах обігріву і на Авдіївському коксохімічному заводі, який вже на 25% відновив свої потужності. Також з міністром були литовські волонтери і представники неурядових організацій, які надають велику гуманітарну допомогу Україні і Донбасу.

Міністр Лінкявічус налаштований розповісти все, що він побачив, своїм колегам – міністрам закордонних справ країн-членів ЄС. Ці свідчення, ця інформація з перших вуст є безцінною в дискусії щодо санкцій проти РФ, в донесенні правди і країнам ЄС, і країнам НАТО.

Поїздки на Донбас завжди емоційні і приносять несподівані знайомства. Весь світ знає фото авдіївської розтрощеної багатоповерхівки з муралом – портретом шляхетної літньої українки. Це зображення Марії Марченко, вчительки української мови авдіївської середньої школи №6, яка 52 роки вчить дітей любити Україну, яка і досі працює в школі. Серед іі випускників є дуже відомі журналісти, науковці, всі вони – з Донбасу. Пані Марія і досі живе в розтрощеній п'ятиповерхівці, поряд з розбитою дев'ятиповерхівкою, не хоче виїжджати з рідного міста, і кожну ніч разом з іншими 20 родинами, що не виїхали з того рідного будинку, проводять на першому поверсі (в підвал не спускаються, там привалило людей). Її чоловіка поранило і зараз він в лікарні імені Мечникова в Дніпрі. Сьогодні ми познайомилися з пані Марією, вона чудова.

А ще побували в середній школі №3, діти зробили і передали міністру велике серце для Президента Литви Далі Грібаускайте – з любов'ю з України і з української Авдіївки.

Місто майже 2 тижні було без світла і води, сьогодні тут мінус 12 градусів, Авдіївка потихеньку відходить від жаху, продовжуються ремонтні роботи, світло і вода (холодна), вже є, гарячої не було з 2015 року, бо не дають провести ремонтні роботи в сірій зоні.

Під час обстрілів наприкінці січня – на початку лютого постраждало майже 300 приватних будинків, і Авдіївка дякує всій Україні за надіслані будматеріали.

Звичайно, ми не могли не зустрітися з нашими героями – військовими. Подякували героїчній 72-й бригаді. В Іри Луценко два дні тому був день народження і вона попросила колег і друзів подарувати їй безпілотник і інші важливі для армії речі. Сьогодні з радістю передали все це керівництву 72-ї бригади. Хлопці, дякуємо вам і пишаємося вами.

P. S. Міністр планував відвідати район старої Авдіївки, яка найбільше постраждала від обстрілів, і також промзону, але військові не радили, не пустили, тому що на лінії фронту неспокійно. Вчора кілька снарядів долетіло до старої Авдіївки, поранило двох місцевих жителів, тому міністра і делегацію туди не пустили. Сьогодні ми чули бухкання, які доносилися здалека, з району шахти Бутовка, де сьогодні неспокійно.

  • Facebook